DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

PROČ VZNIKLA OCENĚNÁVÍNA.CZ?

foto UPM8.cz    (1) (1) (1)

„Rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem, bez rizika špatné volby.

 

Sám vím, jak je svět vína složitý a ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. Vín jsou tisíce a mění se s každým ročníkem, tak kdo se v tom má vyznat…

 

Proto pro vás ročně ochutnám přes 1500 vín a vyberu jen 100 nejlepších. To je v průměru jen 7 vín ze 100 degustovaných.“

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier OceněnáVína.cz

 

Šokující vinné začátky? Za všechno může ženská… 

Asi tomu nebudete věřit, ale za vším stála žena. Asi před 10 lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer doma objevil lahev, kterou mi dala nějaká reklamní agentura. Byla to polosladká Rulanda od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem zčistajasna neobjevil jen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu.

Ale nebojte, nestal se ze mě alkoholik. Na víně mě baví především jeho objevování, ochutnávání, o čem víno je, odhalení jeho aroma, komplexity, harmonie...

A tak jsem vesele začal objevovat svět vína. Jak? Naprosto klasicky, tak, jak to asi znáte i vy. Začal jsem s polosladkými a polosuchými bílými moravskými víny, následovala vína suchá nejen z Moravy, ale i z Francie, Německa, Rakouska… Bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou, zavakuovat je a vrátit se k nim další den…

červeným vínům jsem se dostal, teď přijde asi další šok, opět zásluhou ženské. Bylo to díky mé tehdejší přítelkyni, která mi našla jako dárek k Vánocům sommelierský kurz. Až během kurzu jsem pil poprvé červené víno. A začalo to nanovo. Nejdříve ovocnější červená z Chile a zbytku Nového světa, pak Francie, Španělsko a Itálie

Po sommelierském kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více, a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát.

Od roku 2011 profesionálně hodnotím v soutěži Prague Wine Trophy a nyní studuji 2letý program Diploma in Wine and Spirits zastřešený organizací Wine and Spirits Educational Trust v Londýně. 

Aktuálně ročně ochutnám 1500–2000 vín z menších a středních rodinných vinařství převážně z Evropy, z těch pak pro vás vybírám vína s nejlepším poměrem cena/výkon.

Mou výhodou je, že nejsem závislý na žádném vinaři nebo dovozci. Jednoduše vybírám ta nejlepší vína a představuji vám je na těchto stránkách.

Proč to celé vzniklo?

No, je to jednoduché. Asi všichni znáte ten pocit jako já, když jste před regálem s víny. Stojíte před stovkami různých lahví a jste doslova paralyzováni možností volby. Rozhodujete se. Dáte si už podesáté tu svoji osvědčenou lahev, nebo to dnes zkusíte risknout? Vyberete nové víno, ale pak minimálně ve třech ze čtyř případů jej lejete do dřezu nebo vám zkazí hezký večer.

To samé bohužel platí i pro většinu internetových obchodů. Buď mají omezený sortiment na pár vinařů a nabízí od nich vše bez ohledu na kvalitu jednotlivých vín, nebo mají v nabídce tisíce vín, ve kterých se špatně orientuje. A všechna vína rozhodně ani jejich majitelé neochutnali.

OceněnáVína.cz si kladou za cíl pro vás svět vína zjednodušit. Vína vám přísným 4fázovým výběrem „předfiltrovat“ a vybrat jen ta, která stojí za to ochutnat. Za každé víno v nabídce proto dám ruku do ohně, každé jsem osobně vybral, popsal a ochutnal, a to i v aktuálním ročníku.

Jednoduše vám chci přinést lepší zážitky s vínem, bez rizika špatné volby.

Přeji vám krásné zážitky nejen při objevování nových vín.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat:

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

BIO, NEBIO – ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

CO SPOJUJE ŠPIČKOVÁ VÍNA?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)