DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

MÉ ŠOKUJÍCÍ VINNÉ ZAČÁTKY

Jmenuji se Vláďa Vaněk a rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem. Přestože ročně ochutnám přes 1500 vín, sám vím, jak je svět vína složitý. Ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. 

 Vladimír Vaněk oceněnávína_CZ

Asi tomu nebudete věřit, ale já víno téměř nepil.

Před 12 lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer doma objevil lahev polosladké Rulandy od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem neobjevil jen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu. Ale nebojte, nestal se ze mě pijan. Na víně mě baví především objevování jeho rozmanitosti.

A tak jsem vesele začal objevovat svět vína.

Jak? Naprosto klasicky, tak jak to asi znáte i vy. Začal jsem s polosladkými bílými víny z Moravy, následovala vína suchá z Francie, Německa,… Bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou.

Teď přijde další šok. Červené víno jsem ochutnal až na sommelierském kurzu. Zase za to mohla ženská.

Sommelierský kurz mi totiž dala k Vánocům má tehdejší přítelkyně.

Po kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více, a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát. Od roku 2011 jsem začal profesionálně hodnotit vína v soutěži Prague Wine Trophy. V roce 2015 jsem opustil svět korporátního marketingu a z mého vinného hobby udělal start-up OceněnáVína.cz.

Přeji vám krásné zážitky nejen s vínem a doufám, že vás naše vinné povídání na blogu bude bavit.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

BIO, NEBIO - ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)