PROČ VZNIKLA OCENĚNÁVÍNA.CZ?

foto UPM8.cz    (1) (1)

"Rád bych Vám, pomohl zjednodušit svět vína a přinesl Vám lepší zážitky s vínem bez rizika špatné volby.

 

Sám vím jak je svět vína složitý a ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil.  Vín je tisíce a mění se každým ročníkem, tak kdo se v tom má vyznat…

 

Proto pro Vás ročně přechutnám přes 1500 vín a vyberu jen 100 nejlepších. To je v průměru jen 7 vín ze 100 degustovaných."

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier www.ocenenavina.cz

 

Šokující vinné začátky? Za všechno může ženská… 

Asi tomu nebudete věřit, ale za vším stála žena. Asi před 10ti lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer na bytě objevil lahev, kterou mi dala nějaká reklamní agentura. Byla to polosladká Rulanda od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem zčista jasna neobjevil jen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu.

Ale nebojte, nestal se ze mě alkoholik. Na víně mě baví především jeho objevování, ochutnání o čem víno je, odhalení jeho aroma, komplexity, harmonie, ...

 A tak jsem vesele začal objevovat svět vína. Jak? Naprosto klasicky, tak jak to asi znáte i Vy. Začal jsem s polosladkými a polosuchými bílými moravskými víny, následovala vína suchá nejen z Moravy, ale i z Francie, Německa, Rakouska… bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou, zavakuovat je a vrátit se k nim další den…

K červeným vínům jsme se dostal, teď přijde asi další šok. Zase za to může ženská. Bylo to díky mé tehdejší přítelkyni, která mi našla jako dárek k Vánocům sommeliérský kurz. Až během kurzu jsme pil poprvé červené víno. A začalo to nanovo nejdříve ovocnější červená z Chile a zbytku Nového světa pak Francie, Španělsko a Itálie…

Po sommeliérském kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát.

Od roku 2011 profesionálně hodnotím v soutěži Prague Wine Trophy a nyní studuji 2 letý program Diploma in Wine and Spirits zastřešený organizací Wine and Spirits Educational Trust v Londýně. 

Aktuálně ročně přechutnám 1500 – 2000 vín z menších a středních rodinných vinařství převážně z Evropy, z těch pak pro Vás vybírám vína s nejlepším poměrem cena/výkon.

Mou výhodou je, že nejsem závislý na žádném vinaři nebo dovozci - jednoduše vybírám ta nejlepší vína a představuji vám je na těchto stránkách.

Proč to celé vzniklo?

No je to jednoduché. Asi všichni znáte ten pocit jako já, když jste před regálem s vínem. Jste před stovkami různých lahví a doslova paralyzováni možností volby. Rozhodujete se. Dáte si už po 10-té dáte tu vaši osvědčenou láhev nebo to dnes zkusíte risknout? Vyberete nové víno, ale pak v minimálně ve třech ze čtyř případů jej lejete do dřezu nebo vám zkazí hezký večer.

To samé bohužel platí i pro většinu internetových obchodů. Buď mají omezený sortiment na pár vinařů a nabízí od nich vše bez ohledu na kvalitu jednotlivých vín, nebo mají v nabídce tisíce vín, ve kterých se špatně orientuje. A všechna vína rozhodně ani jejich majitelé neochutnali.

Oceněnávína.cz si kladou za cíl pro Vás svět vína zjednodušit. Vína Vám přísným 4 fázovým výběrem „předfiltrovat“ a vybrat jen ta, která stojí za to ochutnat. Za každé víno v nabídce proto dám ruku do ohně, každé jsem osobně vybral, popsal a ochutnal i v aktuálním ročníku.

Jednoduše Vám chci přinést lepší zážitky s vínem bez rizika špatné volby.

Přeji Vám krásné zážitky nejen při objevování nových vín

 

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier www.ocenenavina.cz

"Pro vaše lepší zážitky s vínem"

mobil: 725 749 859

mail: vladimir.vanek@ocenenavina.cz

https://www.facebook.com/ocenenavina

http://instagram.com/ocenenavina.cz