Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

PROČ VZNIKLA OCENĚNÁVÍNA.CZ?

foto UPM8.cz    (1) (1) (1)

"Rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem bez rizika špatné volby.

 

Sám vím, jak je svět vína složitý a ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. Vín je tisíce a mění se s každým ročníkem, tak kdo se v tom má vyznat…

 

Proto pro vás ročně ochutnám přes 1500 vín a vyberu jen 100 nejlepších. To je v průměru jen 7 vín ze 100 degustovaných."

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier www.ocenenavina.cz

 

Šokující vinné začátky? Za všechno může ženská… 

Asi tomu nebudete věřit, ale za vším stála žena. Asi před 10 lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer na bytě objevil lahev, kterou mi dala nějaká reklamní agentura. Byla to polosladká Rulanda od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem zčistajasna neobjevil jen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu.

Ale nebojte, nestal se ze mě alkoholik. Na víně mě baví především jeho objevování, ochutnání o čem víno je, odhalení jeho aroma, komplexity, harmonie ...

A tak jsem vesele začal objevovat svět vína. Jak? Naprosto klasicky, tak jak to asi znáte i vy. Začal jsem s polosladkými a polosuchými bílými moravskými víny, následovala vína suchá nejen z Moravy, ale i z Francie, Německa, Rakouska… Bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou, zavakuovat je a vrátit se k nim další den …

červeným vínům jsem se dostal, teď přijde asi další šok, opět zásluhou ženské. Bylo to díky mé tehdejší přítelkyni, která mi našla jako dárek k Vánocům sommeliérský kurz. Až během kurzu jsem pil poprvé červené víno. A začalo to nanovo. Nejdříve ovocnější červená z Chile a zbytku Nového světa, pak Francie, Španělsko a Itálie

Po sommeliérském kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více, a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát.

Od roku 2011 profesionálně hodnotím v soutěži Prague Wine Trophy a nyní studuji 2letý program Diploma in Wine and Spirits zastřešený organizací Wine and Spirits Educational Trust v Londýně. 

Aktuálně ročně ochutnám 1500 – 2000 vín z menších a středních rodinných vinařství převážně z Evropy, z těch pak pro vás vybírám vína s nejlepším poměrem cena/výkon.

Mou výhodou je, že nejsem závislý na žádném vinaři nebo dovozci - jednoduše vybírám ta nejlepší vína a představuji vám je na těchto stránkách.

Proč to celé vzniklo?

No je to jednoduché. Asi všichni znáte ten pocit jako já, když jste před regálem s vínem. Stojíte před stovkami různých lahví a doslova paralyzováni možností volby. Rozhodujete se. Dáte si už podesáté tu svoji osvědčenou láhev nebo to dnes zkusíte risknout? Vyberete nové víno, ale pak v minimálně ve třech ze čtyř případů jej lejete do dřezu nebo vám zkazí hezký večer.

To samé bohužel platí i pro většinu internetových obchodů. Buď mají omezený sortiment na pár vinařů a nabízí od nich vše bez ohledu na kvalitu jednotlivých vín, nebo mají v nabídce tisíce vín, ve kterých se špatně orientuje. A všechna vína rozhodně ani jejich majitelé neochutnali.

Oceněnávína.cz si kladou za cíl pro vás svět vína zjednodušit. Vína vám přísným 4fázovým výběrem „předfiltrovat“ a vybrat jen ta, která stojí za to ochutnat. Za každé víno v nabídce proto dám ruku do ohně, každé jsem osobně vybral, popsal a ochutnal i v aktuálním ročníku.

Jednoduše vám chci přinést lepší zážitky s vínem bez rizika špatné volby.

Přeji vám krásné zážitky nejen při objevování nových vín.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

BIO, NEBIO - ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

CO SPOJUJE ŠPIČKOVÁ VÍNA?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)