DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

NENÍ VŠECHNO ZLATO, CO SE TŘPYTÍ

Pokud koupíte víno se zlatou medailí, ještě to nutně neznamená, že máte vyhráno. Záleží totiž nejen na vašich chuťových preferencích, ale také na tom, v jaké soutěži víno medaili získalo.

Není všechno zlato co se třpití Oceněnávína_CZ

Kvalita zlaté medaile na lokální soutěži o sto vzorcích tak pravděpodobně bude jiná než u hodnocení, kde se sešly tisíce vín. Doporučuji proto sledovat i prestiž soutěže a bodové skóre vína, které vám prozradí více. Většina profesionálních soutěží používá 100 bodovou stupnici. Hodnocení většinou najdete na webu soutěže. Rozumně pitelná vína začínají na hranici cca 80 bodů. 

Praktická interpretace hodnocení vína 

  • K bazénu, na párty: 80-83 bodů – tady se začíná otevírat hranice „dá sa pít“. Čekejte jednodušší vína, která vás úplně nezklamou, ale ani nenadchnou. 

 

  • Na každý den: 84-85 bodů – tato vína si na nic nehrají, ale jsou hezky čistě udělaná, dokáží vás potěšit a rádi se k nim vrátíte.

 

  • Pro návštěvy: 86-87 bodů – Tady už to je zajímavé. Vína začínají být hezky komplexní a odrůdově typická, mají minimálně střední dochuť, už si o nich můžete začít povídat s přáteli.

 

  • Na víkend: 88-89 bodů – Čekejte skvělá vína, která vás dokáží nadchnout. Společným jmenovatelem je velká komplexita chuti, vůně, harmonický projev a dlouhá dochuť.

 

  • Pro milovníky života a vína: 90+ bodů – Vína jsou výjimečná a vytváří mnohavrstevný zážitek chuti a vůně, dlouhá dochuť je samozřejmostí. Tato vína si opravdu užijete.

 

  • Pro milovníky života a vína s dobrým finančním zázemím: 95-100 bodů – Ikonická vína, tady už se k úžasně udělanému vínu často přidává i vzácnost. Ceny těchto vín vystřelí klidně až k 20.000 Kč.

 

TIP: Podívejte se na naši nabídku bílých vín se zlatou medailí a červených vín se zlatou medailí.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

CO SPOJUJE ŠPIČKOVÁ VÍNA?

JAKÁ VÍNA SE HODÍ K ARCHIVACI?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)