DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

SVATOMARTINSKÉ – MARKETINGOVÝ TRIK, NEBO STOJÍ ZA TO?

Sám jsem byl na odpověď na tuto otázku zvědavý, a proto jsem se rozhodl vyrazit ochutnat svatomartinské na vlastní chuťové pohárky.

Svatomartinská vína husa

 

Vyrazil jsem proto na jednu z degustačních akcí svatomartinských vín na Náplavku, kde bylo možné ochutnat mladá vína z 27 vinařství. Od méně známých po poměrně profláklá jména jako Sonberk.

No, a jak to celé dopadlo?

Bohužel musím říct, že po poctivé degustaci asi 30 vín se musím přiklonit k názoru, že se jedná o pěkný marketingový tah. To mi ostatně mezi řečí potvrdili i někteří vinaři.

Kampaň zaujme lidi, vytvoří téma ke komunikaci a nažene je do restaurací na svatomartinskou husu se svatomartinským vínem. 

Svatomartinská vína sama o sobě jsou podle mě výborným zpestřením návštěvy restaurace a doplněk k jídlu, také nám ukazují první náznaky toho, jaká budou vína ročníku 2016. Nicméně koupit si lahev na doma upřímně moc nevidím.

Nějaká vína k doporučení by se nicméně našla

Z vlastní degustační zkušenosti z Náplavky musím říct, že jsem moc nadšený nebyl. U vín se často vyskytoval dezintegrovaný alkohol, hořčinka nebo dokonce výrazně zelené tóny. Abych nebyl jen kritický, pár solidních vzorků jsem tam objevil, ale nějaký výjimečný zážitek od těchto vín nečekejte.

Líbila se mi čistá Müllerka od Líbala, příjemně ovocný Muškát moravský a polosladký Muškát Ottonel od Pavla Bindera, lehoučké a šťavnaté Rosé od Vajbara a poměrně solidní byla i svatomartinská vína od vinařství Hruška.

Chuťový zážitek ze sobotního odpoledne jsem si nicméně nakonec vylepšil famózním Ryzlinkem rýnským VOC 2015 ze Sonberku, který vám vřele doporučuji.

Doporučení na doma

Pokud plánujete ještě nějakou domácí husu, rozhodně vám doporučuji nedávat si svatomartinská vína, ale napárovat ji s francouzským Pinot Noir nebo lehčím francouzským Merlotem

Pokud hledáte svěží a voňavá bílá vína, doporučuji italské Trebbiano, Soave nebo některý z německých RyzlinkůGarantuji vám, že si je doma příjemně vychutnáte a nebudete mít chuť si dát jen jednu skleničku. Další výhoda je, že vás druhý den ráno nebude bolet hlava :-) Další moje tipy na vína k pečené huse najdete tady.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat:

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

K SVATOMARTINSKÉMU NEMUSÍTE JÍST JEN HUSY

JAKÁ VÍNA MAJÍ ČEŠI RÁDI? PŘEKVAPÍ VÁS VÝSLEDKY PRŮZKUMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)