DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

VÍNO A KALORIE – JAK ZAPADÁ VÍNO DO DIETY?

Je možné, že vás začátkem nového roku napadají všelijaké bláznivé otázky. Jako například kolik je kalorií ve víně a zda se hodí do diety. Než se do toho vůbec pustíme, mé 2 základní rady zní. Nic se nemá přehánět, to platí i u počítání kalorií, a vždy preferujte kvalitu nad kvantitou.

Kalorie a víno, jak se hodí víno do diety OceněnáVína_CZ

Odkud se berou kalorie ve víně?

Můžou za ně dvě složky: alkohol a zbytkový neprokvašený cukr. V číslech to znamená, že 1 gram alkoholu odpovídá hodnotě 7 kcal a 1 gram cukru má 4 kalorie. Může se tak překvapivě stát, že suché červené víno s vyšším obsahem alkoholu bude mít více kalorií než lehčí sladké bílé víno. Klamat tělem mohou i šumivá vína, tam je cukr většinou velmi dobře maskovaný svěží kyselinkou a bublinkami. Jen tak pro představu 1,5 dcl suchého vína má většinou mezi 110 a 190 kcal – u vín s vyšším alkoholem. Bublinky se pohybují někde kolem 150 kalorií. A asi vás nepřekvapí, že do vaší diety rozhodně nedoporučuji portské, které má jednak vysoký alkohol a vysoký obsah cukru. O tvrdém alkoholu a likérech ani nemluvě.

Sklenička vína vám figuru rozhodně nezničí

Zrádná u alkoholu ale není ani tak jeho kalorická hodnota, ale to, že když jej pijete ve větším množství, vyvolá v mozku pocit hladu. Navíc pak většinou máte chuť na slaná a mastná jídla. Proto je dobré se nejdříve kvalitně najíst, a především zůstat u první skleničky. 1,5 dcl kvalitního vína vám totiž figuru rozhodně nezničí. Nemusíte se bát ani o nedopité víno. Otevřenou lahev vám na 2-3 večery v pohodě uchová běžně dostupná vakuovací pumpička.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení