DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

NAŠE TIPY, JAKÉ VÍNO VYBRAT K TRADIČNÍ ČESKÉ ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘI

Vánoční svátky se neobejdou bez výborného jídla, plných stolů nejrůznějších delikates, táců s cukrovím a skvělého pití. Abyste se vyhnuli složitému vybírání toho správného vína k přípitku a hledáním perfektních kombinací chutí a vůní, přinášíme vám nálož inspirace, jaké víno zvolit k vaší slavnostní tabuli na Štědrý večer. 

štědrovečerní víno článek

Přípitek

Na začátek je na místě zvolit správný přípitek, aby se chuťové buňky připravily na všechna jídla, která budou následovat. Zkuste letošní Vánoce začít se sklenkou Prosecca, kvalitní Cavy, Crémantu nebo výtečného Champagne. Bublinky k přípitku zkrátka patří a budou tím správným startem.

vánoční článek přípitek

Polévka

Možná jste nečekali, že i k polévce se hodí víno. Pokud jste tuto kombinaci ještě nevyzkoušeli, rozhodně ji nepodceňujte. Rybí polévka je tučnější než klasické vývary nebo krémové polévky, proto bude vhodnou volbou nějaké suché bílé víno jemnější chuti - například Veltlínské zelené nebo Ryzlink vlašský nebo Ryzlink rýnský. Minerální víno zjemní výraznou rybí chuť a vyváží tučnost pokrmu.

vánoční článek polévka

Hlavní chod

Ať už je vaší tradicí kapr nebo řízek, určitě se shodneme na tom, že se jedná o tučná jídla smažená v trojobalu a s pořádnou náloží bramborového salátu s majonézou. Právě k salátu bude lepší vybrat výraznější víno než k polévce. Výraznější suché bílé víno bude to nejlepší, po čem můžete sáhnout - zkuste Ryzlink vlašský nebo Ryzlink rýnský. Určitě se bude hodit vybrat kvalitnější víno, které se na slavnostní příležitost jednoduše hodí.

TIP: Přečtete si našeho velkého průvodce párování vína s rybami.

vánoční článek hlavní chod

Cukroví

Sice jste pravděpodobně pořádně najezení, ale ten tác s cukrovím vždycky láká ke sladké tečce nakonec. Tady bude vhodné zvolit mnohem sladší víno. Marcipánové nebo vanilkové cukroví skvěle půjde třeba k Muškátu, Pálavě nebo Tramínu červenému. K cukroví se skořicí, hřebíčkem nebo jiným kořením zvolte naopak Malbec nebo Merlot, jejich kořeněný základ bude harmonicky ladit třeba k perníčkům. K červenému kombinujte i čokoládové nebo kakaové cukroví.

Přečte si taky náš obsáhlejší článek o párování vína s cukrovím a užijte si toto snoubení chutí po celé období Vánoc.

vánoční článek cukroví

 

Dumáte taky nad tím, co pít na oslavě konce roku? Podívejte se na naše tipy na to, co pít na Silvestra, a že to nemusí být jen šumivé víno.

 Barbora Škampová

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

NAŠE TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO CELOU RODINU

CO PÍT NA SILVESTRA? BUBLINKY, ALE KLIDNĚ I BÍLÉ A ČERVENÉ

NAŠE TIPY, JAK ZABALIT LÁHEV VÍNA JAKO DÁREK

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)