DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ VÍNA NA LÉTO?

Na léto se hodí především svěžejší evropská vína s příjemnou kyselinkou, která vás v letním vedru dokonale osvěží. Mou oblíbenou volbou na léto (a nejen na něj) je německý Riesling, který se hodí i k velkému množství letních jídel jako jsou ryby, saláty a lehčí polévky. Miluji na něm jeho svěžest a aroma meruněk a citrusů.

 

 

 

 

 

 

svěží letní vína pro vaše rozmarné léto

 

SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA  JASNÁ VOLBA NA LÉTO

Hned po Ryzlinku je mým dalším osvědčeným tipem Sauvignon Blanc z Francie nebo z Nového Zélandu – obě vína se výtečně hodí k čerstvým sýrům typu Lučina, a především k čerstvému kozímu sýru. Doporučuji vyzkoušet více Sauvignonů z různých oblastí a sami uvidíte, jaký styl této odrůdy vás nejvíce zaujme.

Mezi příjemné letní pití patří i italské lehké a minerální Pinot Grigio. Z Itálie pochází ostatně i další svěží vína perfektně se hodící k letnímu osvěžení. Jsou neodolatelná nejen k lehkým těstovinám a grilovaným rybám se zeleninou.

Mix skvěle osvěžujících novinek, navíc s DOPRAVOU ZDARMA, najdete zde.

LÉTO BEZ SKLENIČKY ROSÉ? NEPŘEDSTAVITELNÉ

A nebylo by to léto, kdybychom nedrželi v ruce alespoň jednu skleničku oroseného Rosé, které kombinuje svěžest vína bílého a ovocnou plnost červeného vína. U Rosé mám osobně rád i lehčí zbytkový cukr, který je většinou velmi příjemně balancován vyšší kyselinkou. Mimochodem, přestože jsem příznivcem spíše zahraničních vín, u Rosé na moravská nedám dopustit – představují skvělý poměr cena/výkon, nemluvě o příjemném růžovém náhledu na svět.

BUBLINKY NESMÍ CHYBĚT

V neposlední řadě nesmíme zapomínat na bublinky všeho druhu, od Cavy přes Prosecco až po Champagne. Nabídnou vám skvělé osvěžení nejen díky příjemné kyselince, ale i bublinkám.


TIPY A TRIKY, JAK SERVÍROVAT VÍNA V LÉTĚ

Podávání vína během horkých letních dní se liší podle toho, jaký druh vína si k popíjení vyberte. Podívejte se, jak na to.

Bílá a růžová vína

  1. Bílé víno i Rosé můžete nalévat rovnou po vytažení z lednice, kde je 4-6 °C.
  2. Po nalití do skleničky teplota stoupne, dle mých empirických zkušeností, cca o 2°C.
  3. Za přibližně 10-15 min je víno ve skleničce na optimálních 10–12 °C, což je ideální teplota servírování většiny svěžích letních vín a Rosé.

Na udržení teploty lahve vína se vám určitě bude hodit nádoba s ledem a vodou, do které ponoříte lahev, aby bylo víno stále příjemně vychlazené – pokud nemáte tzv. „ice kýbl“, stačí použít třeba větší misku z kuchyně.

 

Červená vína

Ideální teploty dosáhnete, když víno před konzumací dáte přibližně na 30 min do lednice.

U červeného vína si dejte pozor na to, aby nebylo podchlazené – to se v něm primárně projevují svíravé taniny a je potlačena ovocnost vína.

Naopak pokud se červené víno dostane nad 20 °C, může z něj výrazněji vystupovat alkohol. Jak to řešit na terase? Jednoduše, pokud se vám zdá víno už moc teplé, nechte je na chvíli vychladit v misce s vodou a ledem.

 

Doufám, že se mi vás podařilo inspirovat a užijete si sluníčko třeba s našimi svěžími balíčky pro rozmarné léto.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat:

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

BLESKOVÝ PRŮVODCE PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)