DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Vinifikace

Vinifikace je termín, který se používá pro celý výrobní proces vína, od jeho úplného začátku až do samotného konce.

Na samotném počátku vinifikace stojí výběr a sběr hroznů, který v Čechách začíná na konci srpna, pozdní odrůdy lze ovšem sklízet ještě v listopadu. Následuje přeměna hroznů na rmut neboli odzrnění.

Další fází výrobního procesu je lisování vzniklého rmutu, na které může u některých vín navazovat macerace, která je samozřejmá pro vznik červeného vína.

Proces pokračuje fermentací neboli kvašením vína, na kterou může navazovat jablečno-mléčná fermentace.

Předposlední metou je tzv. školení vína, což je souhrnný název pro úkony, které je třeba provést před samotným zalahvováním vína, jde především o čiření a filtraci vína.

Následně zbývá lahvování hotového produktu, které je ve větších vinařstvích automatizované, ale lze se stále setkat s ručními plničkami, které používají menší vinaři.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení