DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Školení vína

Školení vína je jedna z fází výrobního procesu vína, vinifikace. Jde o poslední etapu před samotným lahvováním.

Školení vína označuje všechny úkony, které vinař provádí před tím, než víno poputuje do lahví. V tomto procesu se dolaďují vlastnosti vína a každý vinař má svůj unikátní postup. Cílem je pozvednout celkovou kvalitu finálního produktu.

Tradičními technikami jsou především čiření, filtrace a zrání vína, dále například šetrné síření nebo speciální techniky jako třeba sur lieČiření spočívá ve srážení nečistot a nežádoucích látek ke dnu nádoby. Za tímto účelem se do vína přidává čiřidlo, které na sebe „naváže“ nečistoty. Filtrace vína si klade za cíl zbavit víno pevných látek a kalicích částic. Tento krok může být vynechán například u velkých červených vín, proto se pak v některých lahvích setkáme se sedimenty. Zrání vína napomáhá rozvinout jeho chutě, probíhat může v obyčejných nerezových tancích, ale i tradičně v sudech, třeba v těch typu barrique.