DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Školení vína

Školení vína je jedna z fází výrobního procesu vína, vinifikace. Jde o poslední etapu před samotným lahvováním.

Školení vína označuje všechny úkony, které vinař provádí před tím, než víno poputuje do lahví. V tomto procesu se dolaďují vlastnosti vína a každý vinař má svůj unikátní postup. Cílem je pozvednout celkovou kvalitu finálního produktu.

Tradičními technikami jsou především čiření, filtrace a zrání vína, dále například šetrné síření nebo speciální techniky jako třeba sur lieČiření spočívá ve srážení nečistot a nežádoucích látek ke dnu nádoby. Za tímto účelem se do vína přidává čiřidlo, které na sebe „naváže“ nečistoty. Filtrace vína si klade za cíl zbavit víno pevných látek a kalicích částic. Tento krok může být vynechán například u velkých červených vín, proto se pak v některých lahvích setkáme se sedimenty. Zrání vína napomáhá rozvinout jeho chutě, probíhat může v obyčejných nerezových tancích, ale i tradičně v sudech, třeba v těch typu barrique.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení