DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Macerace vína

Macerace vína je proces typický pro výrobu červeného vína. Setkáme se s ním ale i u výroby bílého či růžového vína.

Cílem macerace je uvolnění určitých látek ze slupek, semen a stopek hroznů. Postup se nejčastěji uplatňuje ještě před samotnou fermentací vína, ale lze se s ním setkat i po jejím dokončení.

Macerace spočívá v namáčení a následném vyluhování zmíněných částí hroznů – uvolní se z nich látky, jež jsou zásadní pro výrobu vína – barviva, třísloviny a aromatické látky.

Právě díky maceraci získává červené víno svou barvu, protože samotná hroznová šťáva je čirá. Při výrobě bílých vín se neprovádí, případně jen v časově omezené míře. Krátká macerace je typická i při výrobě oranžových vín. V rámci výroby růžového vína je macerace pochopitelně kratší než u vína červeného.

Mimochodem, macerace se neuplatňuje pouze ve výrobě vína, používá se například i pro výrobu oblíbeného aperitivu Campari.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení