DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Macerace vína

Macerace vína je proces typický pro výrobu červeného vína. Setkáme se s ním ale i u výroby bílého či růžového vína.

Cílem macerace je uvolnění určitých látek ze slupek, semen a stopek hroznů. Postup se nejčastěji uplatňuje ještě před samotnou fermentací vína, ale lze se s ním setkat i po jejím dokončení.

Macerace spočívá v namáčení a následném vyluhování zmíněných částí hroznů – uvolní se z nich látky, jež jsou zásadní pro výrobu vína – barviva, třísloviny a aromatické látky.

Právě díky maceraci získává červené víno svou barvu, protože samotná hroznová šťáva je čirá. Při výrobě bílých vín se neprovádí, případně jen v časově omezené míře. Krátká macerace je typická i při výrobě oranžových vín. V rámci výroby růžového vína je macerace pochopitelně kratší než u vína červeného.

Mimochodem, macerace se neuplatňuje pouze ve výrobě vína, používá se například i pro výrobu oblíbeného aperitivu Campari.