DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Rmut

Rmut je hmota vzniklá z rozemletých bobulí vinné révy, lze ho chápat jako jednu z výrobních fází vína.

Jde o tekutou hmotu s příměsí pevných částic. Výrobě rmutu předchází fáze, ve které je hrozen zbaven stopky a třapiny (třapina je „větvička“ s bočním větvením a stopkami, na které drží samotné bobule). Zbydou pouze bobule, které se dále upraví, tím získáme kýžený rmut. Ten už je připraven k lisování, ze kterého následně obdržíme vinný mošt.

Rmut můžeme lisovat okamžitě nebo s odstupem několika hodin, což je typický postup při výrobě bílého vína. Pokud však chceme lisovat modré hrozny pro výrobu červeného vína, musíme nechat rmut odležet a kvasit, a to po dobu několika dní až týdnů. Je totiž potřeba, aby se uvolnily pigmenty, které vínu dodávají barvu a nacházejí se ve slupkách. Pokud bychom modré hrozny lisovali okamžitě, obdrželi bychom čirý hroznový mošt.