DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Rmut

Rmut je hmota vzniklá z rozemletých bobulí vinné révy, lze ho chápat jako jednu z výrobních fází vína.

Jde o tekutou hmotu s příměsí pevných částic. Výrobě rmutu předchází fáze, ve které je hrozen zbaven stopky a třapiny (třapina je „větvička“ s bočním větvením a stopkami, na které drží samotné bobule). Zbydou pouze bobule, které se dále upraví, tím získáme kýžený rmut. Ten už je připraven k lisování, ze kterého následně obdržíme vinný mošt.

Rmut můžeme lisovat okamžitě nebo s odstupem několika hodin, což je typický postup při výrobě bílého vína. Pokud však chceme lisovat modré hrozny pro výrobu červeného vína, musíme nechat rmut odležet a kvasit, a to po dobu několika dní až týdnů. Je totiž potřeba, aby se uvolnily pigmenty, které vínu dodávají barvu a nacházejí se ve slupkách. Pokud bychom modré hrozny lisovali okamžitě, obdrželi bychom čirý hroznový mošt.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení