DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Scelování vína

Scelování vína neboli kupáž je princip, na kterém vznikají vína typu cuvée a některá šumivá vína. Jde o smíchání dvou či více odrůd za účelem získání komplexnějšího a harmoničtějšího vína, než jakého by bylo možné dosáhnout jednotlivými víny samostatně.

Cílem scelování vín je tedy pozvednutí chuti, vytvoření harmonické směsi, a tudíž celkové zlepšení kvality výsledného produktu.

Scelování lze provádět již od začátku výrobního procesu, kdy se společně zpracují různé odrůdy vinné révy, nebo smícháním různých rmutů, moštů, ale je možné scelovat i hotová vína.

Jedna odrůda tak může vyvážit nedostatky té druhé a naopak. Vlastnosti, které se nejčastěji harmonizují jsou sladkost a kyselost vína, obsah alkoholu nebo specifické chutě vín. Proces můžeme ohodnotit jako zdařilý, pokud je kombinace odrůd lepší než jejich samostatné verze.

Téměř všechna vína jsou nějakým způsobem scelená – ať už jde o jednu odrůdu ze dvou různých sudů, různých vinic a jejích částí nebo o směsi z různých apelací.