DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Apelace vína

Apelace vína je chráněné zeměpisné označení vína, které slouží především k přesnému určení místa, kde byly vypěstovány hrozny pro jeho výrobu.

Apelace se užívá ve více zemích, tradičně však ve Francii a Itálii. Pravidla pro užití tohoto označení se tak pochopitelně mohou lehce odlišovat, vyjma vymezení zeměpisných hranic může být určeno kupříkladu také to, jaké odrůdy lze pro danou apelaci pěstovat a zpracovávat, jaké mohou být maximální výnosy hroznů, hranice pro obsah alkoholu či další faktory, které ovlivňují kvalitu vína.

Apelace je tedy určením oblasti, ze které víno pochází, a specifických kvalit, které provází jeho pěstování a výrobu. Ve francouzské terminologii se pro tyto účely užívají zkratky IGP a AOP, lze se setkat také s označením AOC, které se používalo ve starším systému a můžeme ho stále na některých lahvích najít. V Itálii jde o značky IGT, DOC a DOCG.

V České republice se poměrně nedávno začalo používat označení VOC – Vína originální certifikace.