DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Apelace vína

Apelace vína je chráněné zeměpisné označení vína, které slouží především k přesnému určení místa, kde byly vypěstovány hrozny pro jeho výrobu.

Apelace se užívá ve více zemích, tradičně však ve Francii a Itálii. Pravidla pro užití tohoto označení se tak pochopitelně mohou lehce odlišovat, vyjma vymezení zeměpisných hranic může být určeno kupříkladu také to, jaké odrůdy lze pro danou apelaci pěstovat a zpracovávat, jaké mohou být maximální výnosy hroznů, hranice pro obsah alkoholu či další faktory, které ovlivňují kvalitu vína.

Apelace je tedy určením oblasti, ze které víno pochází, a specifických kvalit, které provází jeho pěstování a výrobu. Ve francouzské terminologii se pro tyto účely užívají zkratky IGP a AOP, lze se setkat také s označením AOC, které se používalo ve starším systému a můžeme ho stále na některých lahvích najít. V Itálii jde o značky IGT, DOC a DOCG.

V České republice se poměrně nedávno začalo používat označení VOC – Vína originální certifikace.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení