DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Cuvée

Cuvée [kyvé] je termín užívaný k označení vína, které vzniklo smícháním dvou a více odrůd hroznů vinné révy, případně pak smícháním různých rmutů nebo moštů.

Tato technika si klade za cíl díky kombinaci různých odrůd a poloh pozvednout chuť vína na vyšší a komplexnější úroveň. Název cuvée však nemusí nutně označovat vína vynikající kvality, jeho užívání totiž není pro tento účel regulováno. Náročnější vinaři si jej schovávají především pro speciální směsi, ale také pro vína, která ležela v kádích vyšší kvality. V praxi se setkáme též s označeními jako „cuvée speciale“ či „tête de cuvée“.   

Slovo cuvée má původ ve francouzštině, jeho překlad je káď nebo nádoba – odtud případné označení vín, která ležela v kádích vyšší kvality.

Na etiketě vína bývá uvedeno, kolik procent celkového objemu tvoří která odrůda, například 50 % Sauvignon Blanc a 50 % Chardonnay.