DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Oranžové víno

Oranžové víno je víno unikátní barvy, kterou získává díky speciální metodě zpracování vinných hroznů – na rozdíl od typické výroby bílého vína se zde neoddělují slupky od hroznů.

Slupky, které obsahují barevné pigmenty, zůstávají po dobu fermentace v kontaktu s vínem, což vede k jedinečnému zbarvení do oranžových tónů.

Co do chuti a vůně jsou oranžová vína velmi intenzivní, výrazná. Setkáme se u nich s jemnými oxidativními ořechovými vůněmi, například s vlašskými či para ořechy, s vůní lněného oleje, sušené pomerančové kůry a sušených jablek. V chuti jsou oranžová vína suchá a díky charakteristickému způsobu zpracování hroznů se u nich vyskytují, pro ně typické, třísloviny, jako je známe u červeného vína – ty dodávají oranžovým vínům robustnější strukturu..

Technika výroby oranžového vína však nepředstavuje novinku, jedná se o způsob starý až 6000 let, jehož původ najdeme v Gruzii.