DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Charmatova metoda, Charmat metoda

Charmatova metoda je jeden ze dvou základních postupů výroby šumivého vína.

Jde o nejrozšířenější a nejjednodušší metodu výroby sektů, která není příliš časově náročná. Užívá se kupříkladu pro výrobu vína Prosecco či Lambrusco.

Hlavní rozdíl mezi Charmatovou a tradiční neboli šampaňskou metodou tkví v tom, že druhotné kvašení, během něhož se víno přeměňuje ve víno šumivé, neprobíhá v jednotlivých lahvích, ale v ocelovém tanku, odkud je pak víno rovnou stáčeno do lahví, které poputují ke konzumentům. Výroba je tak mnohonásobně rychlejší, trvá jen několik týdnů, a navíc díky ní lze vyprodukovat větší objem šumivého vína. Délka kvašení však ovlivňuje kvalitu vína; prošlo-li delším kvašením, jeho chuť se bude lépe uchovávat a bublinky budou jemnější a trvanlivější.

Výsledné sekty jsou velmi jemného a lehkého charakteru.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení