DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Biskvit

Biskvit je jedna z obvyklých složek buketu – tedy vůní vína.

Biskvit je vůně sušenek, která ve víně vzniká díky kombinaci toastového charakteru, jenž je důsledkem kontaktu s dubovým dřevem, a máslového prvku, který víno získává díky zrání na kvasnicích. Mimochodem, právě zrání na kvasnicích rozvíjí u šumivého vína celou řadu chutí, od toastové přes perníkovou až po sušenkovou.

Biskvit pro aroma představuje žádoucí složku, se kterou se setkáme u některých šampaňských vín nebo také u cuvée vín, ve kterých tvoří dominantní složku odrůda Pinot Noir neboli Rulandské modré. Typický je biskvit pro vína Chardonnay zrající na dubovém sudu barrique, ve kterých připomíná opečené briošky.

Termín má původ ve slově biscuit, tedy sušenka. Odkazuje se především na nasládlou chuť sušenek typu digestive, které se často v Británii podávají k odpolednímu čaji.