DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Assemblage

Assemblage [asembláž] vín je technika míchání různých odrůd či vín, jde o termín původně užívaný především pro výrobu šampaňského vína.

Šampaňské víno je totiž ve většině případů velmi komplexní směsí, a to nejen směsí odrůd, ale směsí vín z celé oblasti Champagne. Assemblage, jejímž výsledkem je cuvée, skládá dohromady silné stránky jednotlivých odrůd a vinic. K vytvoření šampaňské směsi lze použít více než 70 různých vín 3 odrůd povolených v regionu: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier.

Zkušení vinaři dovedou rozpoznat, které odrůdy se budou správně doplňovat a budou spolu působit harmonicky. Často také míchají nová vína se staršími ročníky takzvaného rezervního vína, které se více používá v horších ročnících, aby si Champagne zachovalo kvalitu a chuťový charakter daného Champagne domu. Tyto směsi pak prochází druhotným kvašením, které je esenciální pro výrobu šumivého vína.

V současnosti se assemblage často používá jako synonymum kupáže neboli scelování vína, a to nejen šumivého.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení