DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Assemblage

Assemblage [asembláž] vín je technika míchání různých odrůd či vín, jde o termín původně užívaný především pro výrobu šampaňského vína.

Šampaňské víno je totiž ve většině případů velmi komplexní směsí, a to nejen směsí odrůd, ale směsí vín z celé oblasti Champagne. Assemblage, jejímž výsledkem je cuvée, skládá dohromady silné stránky jednotlivých odrůd a vinic. K vytvoření šampaňské směsi lze použít více než 70 různých vín 3 odrůd povolených v regionu: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier.

Zkušení vinaři dovedou rozpoznat, které odrůdy se budou správně doplňovat a budou spolu působit harmonicky. Často také míchají nová vína se staršími ročníky takzvaného rezervního vína, které se více používá v horších ročnících, aby si Champagne zachovalo kvalitu a chuťový charakter daného Champagne domu. Tyto směsi pak prochází druhotným kvašením, které je esenciální pro výrobu šumivého vína.

V současnosti se assemblage často používá jako synonymum kupáže neboli scelování vína, a to nejen šumivého.