DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

Možná vás teď stejně jako mě chladné počasí láká k otevření lahve hutného červeného. Pokud však s červenými víny teprve začínáte a nevíte po jaké lahvi sáhnout, mám pro vás pár tipů, které vám vstup do světa červeného vína usnadní.

Jakým červeným vínem začít OceněnáVína_CZ

Začněte u vín s ovocným charakterem

Pro začátek doporučuji volit vína, která mají primárně ovocný charakter a méně výrazné taniny. Taniny nebo též třísloviny jsou svíravé látky, kvůli kterým vám víno „drhne“ po jazyku. 

Volte vína spíše z teplejších vinařských oblastí jako je třeba jih Itálie, Sicílie, jižní Francie a samozřejmě vína z takzvaného „Nového světa“, což jsou vinařské oblasti mimo Evropu. Charakter většiny novosvětských vín bývá ovocnější a výrazně odrůdový.

 

Ochutnejte Primitivo  není primitivní

Z odrůd doporučuji začít třeba Primitivem z jihu Itálie. Kromě plných tónů červeného ovoce a aroma sladkého koření je na odrůdě Primitivo příjemné to, že má nižší obsah trpkých taninů a je tak přístupnější i lidem, kteří červená vína moc nepijí. Mimochodem, název odrůdy nehovoří o tom, že by víno bylo primitivní, ale že se jedná o ranou odrůdu. V Americe ji najdete pod názvem Zinfandel. Doporučuji vyzkoušet náš bestseller BIO Primitivo z vinařství Duca Carlo Guarini.

 

"Univerzální" Merlot

Velmi dobrou volbou je i Merlot z jihu Francie, z oblasti Pays d’Oc či Languedoc, a také z „Nového světa“. Nabízí příjemně ovocný charakter lesního ovoce, švestek a čokoládově kořenité tóny, v případě, že byl v kontaktu s dubovým sudem. Vyzkoušejte třeba náš ovocný Merlot La Marouette nebo jeho komplexnějšího brášku Merlot Prestige.

.

Nemusíte hned kupovat drahé lahve

Mimochodem, nemusíte kupovat nijak drahá vína. Z mého pohledu relativně bezpečná úroveň u rozumného červeného vína začíná někde kolem 250 Kč. Ale určitě se vám povede, především u větších vinařství z Jižní Ameriky nebo Austrálie, narazit i na solidní kousky do 200 Kč. Kolem 300-350 Kč narazíte už na skvělá vína. Vína nad 500 Kč bych být vámi nechal na dobu, až se červenými víny trochu propijete:).

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

HUTNÁ ČERVENÁ, KTERÁ STOJÍ ZA TO OBJEVIT

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)