DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

MÉ ŠOKUJÍCÍ VINNÉ ZAČÁTKY

Jmenuji se Vláďa Vaněk a rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem. Přestože ročně ochutnám přes 1500 vín, sám vím, jak je svět vína složitý. Ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. 

 Vladimír Vaněk oceněnávína_CZ

Asi tomu nebudete věřit, ale já víno téměř nepil.

Před 12 lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer doma objevil lahev polosladké Rulandy od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem neobjevil jen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu. Ale nebojte, nestal se ze mě pijan. Na víně mě baví především objevování jeho rozmanitosti.

A tak jsem vesele začal objevovat svět vína.

Jak? Naprosto klasicky, tak jak to asi znáte i vy. Začal jsem s polosladkými bílými víny z Moravy, následovala vína suchá z Francie, Německa,… Bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou.

Teď přijde další šok. Červené víno jsem ochutnal až na sommelierském kurzu. Zase za to mohla ženská.

Sommelierský kurz mi totiž dala k Vánocům má tehdejší přítelkyně.

Po kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více, a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát. Od roku 2011 jsem začal profesionálně hodnotit vína v soutěži Prague Wine Trophy. V roce 2015 jsem opustil svět korporátního marketingu a z mého vinného hobby udělal start-up OceněnáVína.cz.

Přeji vám krásné zážitky nejen s vínem a doufám, že vás naše vinné povídání na blogu bude bavit.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

BIO, NEBIO - ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení