K SVATOMARTINSKÉMU NEMUSÍTE JÍST JEN HUSY

Pokud se letos chystáte ochutnat svatomartinská vína, kromě obligátní svatomartinské husy mám pro vás i několik tipů, jak si zpestřit gurmánské zážitky o kombinace se sýrem.

Svatomartinská vína husa

 

Svatomartinská bílá vína jsou vždy suchá a jen z odrůd Müller Turgau, Muškát moravský a Veltlínské červené. K těmto vínům můžete vyzkoušet měkké a polotvrdé spíše neutrálnější sýry z kravského mléka typu eidam, blaťácké zlato, mladá gouda a cheddar.

Pro červená svatomartinská vína jsou povoleny odrůdy Modrý portugal a Svatovařinecké, ke kterým kromě tradiční kachny můžete ochutnat i oblíbené sýry s ušlechtilou plísní jako je Brie, Camembert, Coulomiere nebo český Hermelín. Pro svatomartinská červená volte spíše mladší a jemnější sýry s ušlechtilou plísní. O něco intenzivnější vyzrálost sýrů s ušlechtilou plísní můžete vyzkoušet s plnějším Beaujolais Noveau z Francie (na ta se můžete těšit od půlnoci z 18. na 19. listopadu). K Beaujolais se bude perfektně hodit třeba český hermelín Krémový nebo Nebeský.

Přejeme vám krásné zážitky s vínem a sýrem.

Vladimír Vaněk, head sommelier www.ocenenavina.cz

P.S. Osobně svatomartinská vína nenabízím, jelikož preferuji spíše komplexnější a plnější vína, která mám možnost dopředu ochutnat. Ale pokud na nějaké zajímavé kousky narazím, dám určitě vědět a možná i nějaká vína zařadím do nabídky. 

Aktuálně doporučuji balíčky plných vín na podzim - do neděle 15. 11. navíc s dopravou zdarma. Jinak k huse i hermelínu stojí rozhodně za vyzkoušení třeba i Corolilla Crianza ze Španělska

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

SVATOMARTINSKÉ - MARKETINGOVÝ TRIK NEBO STOJÍ ZA TO?

JAKÁ VÍNA MAJÍ ČEŠI RÁDI? PŘEKVAPÍ VÁS VÝSLEDKY PRŮZKUMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)