DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno doručujeme po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

K SVATOMARTINSKÉMU NEMUSÍTE JÍST JEN HUSY

Pokud se letos chystáte ochutnat svatomartinská vína, kromě obligátní svatomartinské husy mám pro vás i několik tipů, jak si zpestřit gurmánské zážitky o kombinace se sýrem.

Svatomartinská vína husa

 

Svatomartinská bílá vína jsou vždy suchá a jen z odrůd Müller Turgau, Muškát moravský a Veltlínské červené. K těmto vínům můžete vyzkoušet měkké a polotvrdé spíše neutrálnější sýry z kravského mléka typu eidam, Blaťácké zlato, mladá gouda a čedar.

Pro červená svatomartinská vína jsou povoleny odrůdy Modrý portugal a Svatovavřinecké, ke kterým kromě tradiční kachny můžete ochutnat i oblíbené sýry s ušlechtilou plísní jako je brie, camembert, coulommiers nebo český hermelín. Pro svatomartinská červená volte spíše mladší a jemnější sýry s ušlechtilou plísní. O něco intenzivnější vyzrálost sýrů s ušlechtilou plísní můžete vyzkoušet s plnějším Beaujolais Noveau z Francie (na ta se můžete těšit od půlnoci z 18. na 19. listopadu). K Beaujolais se bude perfektně hodit třeba český hermelín Krémový nebo Nebeský.

Přejeme vám krásné zážitky s vínem a sýrem.

Vladimír Vaněk, head sommelier www.ocenenavina.cz

P.S. Osobně svatomartinská vína nenabízím, jelikož preferuji spíše komplexnější a plnější vína, která mám možnost dopředu ochutnat. I proto jsem pro vás připravil speciální kategorii vína ke svatomartinské huse, ale bez svatomartinského vína.

 

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat:

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

SVATOMARTINSKÉ – MARKETINGOVÝ TRIK NEBO STOJÍ ZA TO?

JAKÁ VÍNA MAJÍ ČEŠI RÁDI? PŘEKVAPÍ VÁS VÝSLEDKY PRŮZKUMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)