Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ VÍNA NA LÉTO?

Na léto se hodí především svěžejší evropská vína s příjemnou kyselinkou, která vás v letním vedru dokonale osvěží. Mou oblíbenou volbou na léto a nejen to je německý Riesling, který se hodí i k velkému množství letních jídel jako jsou ryby, saláty a lehčí polévky. Miluji na něm jeho svěžest a aroma meruněk a citrusů...

 

 

 

 

 

 

svěží letní vína pro vaše rozmarné léto

 

SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA - JASNÁ VOLBA NA LÉTO

Hned po Ryzlinku je mým dalším osvědčeným tipem Sauvignon blanc z Francie nebo z Nového Zélandu - obě vína se výtečně hodí k čerstvým sýrům typu lučina a především k čerstvému kozímu sýru. Doporučuji vyzkoušet více Sauvignonů z různých oblastí a sami uvidíte, jaký styl této odrůdy vás nejvíce zaujme.

Mezi příjemné letní pití patří i lehké minerální Pinot Grigio z italské oblasti Vento. Z Itálie pochází ostatně i další svěží vína perfektně se hodící k letnímu osvěžení. Jsou neodolatelná nejen k lehkým těstovinám a grilovaným rybám se zeleninou.

Mix skvěle osvěžujících novinek navíc s DOPRAVOU ZDRAMA najdete zde.

NEVÍM JAK VY, ALE JÁ SI NEDOKÁŽU PŘEDSTAVIT LÉTO BEZ SKLENIČKY ROSÉ

A nebylo by to léto, kdybychom nedrželi v ruce alespoň jednu skleničku oroseného rosé, které kombinuje svěžest vína bílého a ovocnou plnost červeného vína. U rosé mám osobně rád i lehčí zbytkový cukr, který je většinou velmi příjemně balancován vyšší kyselinkou. Mimochodem přestože jsem příznivcem spíše zahraničních vín, u rosé na moravská nedám dopustit - představují skvělý poměr cena/výkon nemluvě o příjemném růžovém náhledu na svět.

BUBLINKY NESMÍ CHYBĚT

V neposlední řadě nesmíme zapomínat na bublinky všeho druhu od Cavy přes Prosecco až po Champagne vám nabídnou skvělé osvěžení nejen díky příjemné kyselince, ale i bublinkám. 

TIPY A TRIKY JAK SERVÍROVAT VÍNA V LÉTĚ:

V létě bez obav nalévejte bílá i rosé vína do skleničky rovnou z lednice (v ní je 4-6°C). Po nalití do skleničky teplota stoupne dle mých empirických zkušeností cca o 2°C, Za přibližně 10-15 min je víno ve skleničce na optimálních 10-12°C, což je ideální teplota servírování většiny svěžích letních vín a rosé.

Na udržení teploty lahve vína se vám určitě bude hodit nádoba s ledem a vodou, do které ponoříte lahev, aby bylo víno stále příjemně vychlazené - pokud nemáte tzv "ice kýbl", stačí použít třeba větší misku z kuchyně. 

Červená vína: ideální teploty dosáhnete, když je před konzumací dáte přibližně na 30 min do lednice.

U červeného vína si dejte pozor na to, aby nebylo podchlazené - to se v něm primárně projevují svíravé taniny a je potlačena ovocnost vína. Naopak pokud se červené víno dostane nad 20°C, může z něj výrazněji vystupovat alkohol. Jak to řešit na terase?  Jednoduše, pokud se vám zdá víno už moc teplé, na chvíli je nechte vychladit v misce s vodou a ledem.

Doufám, že se mi vás podařilo inspirovat a užijete si sluníčko třeba s našimi svěžími balíčky pro rozmarné léto.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

BLESKOVÝ PRŮVODCE PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)