HALLOWEEN - VÍNA K HORORU I ROZJÍMÁNÍ

Jak naše Dušičky, tak Halloween mají kořeny u Keltů. Měli jen dvě roční období – světlou a tmavou část roku. Začátek tmavé části roku se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu jako svátek Samhain, v překladu „konec léta“. Výjimečnost této noci byla dána i vírou, že se stírá hranice mezi mrtvými a živými a duchové vstupují do našeho světa. 

Halloween Vína k hororu i rozjímání_OceněnáVína_CZ

Temná gangsterka se Shirazem v hlavní roli

Jelikož jsou dušičky spojené nejen s rozjímáním a vzpomínkou na mrtvé, ale trochu i s hororovou atmosférou halloweenských kostýmů, jeví se mi jako ideální volba vína australský Shiraz. Kvalitní Shiraz je doslova „kousací víno“ plné chuti, ovoce a kořenitosti. Navíc je až inkoustově černé barvy. Jednoduše víno ideální ke vzpomínce a rozjímání. Jestli chcete opravdu stylové víno, zkuste unikátní černou láhev v designu inspirovaném mafiánskými hrdlořezy doby prohibice: Shiraz Kings of prohibition 2016 z prestižní oblasti Barossa valley od Calabria family wines.

K hororu hlavně velké skleničky

Pokud vás strhne dušičková atmosféra k tomu, že se večer budete chtít podívat na horor, vezměte si hlavně velké skleničky nebo alespoň nalévejte menší množství vína, ať nemáte po lekacích scénách více vína na sobě než v sobě. Opět doporučuji tmavé, hutné červené. Nejen kvůli atmosféře, ale i tomu, že vás hřejivý alkohol a plná chuť červeného uklidní. Zkuste Grenache fosca del Priorat 2015 z 60 let starých vinic. Navíc ve stylové černě laděné etiketě. Fungovat bude i strategie "obalovač nervů". Pokud se u hororu opravdu bojíte, budete potřebovat něco sladkého. Volil bych polosladké: Ryzlink z Německa, moravskou Pálavu nebo třeba Tramín z Alsaska.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

HUTNÁ ČERVENÁ, KTERÁ STOJÍ ZA TO OBJEVIT

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)