3 jednoduché tipy jak vybrat víno na Vánoce

3 tipy jak vybrat víno na VánoceStále jste se nerozhodli, jaká vína darovat a nakoupit na Vánoce? Pokusím se vám zjednodušit život třemi tipy podle čeho se rozhodovat.

S oceněnými víny máte každopádně jistotu kvalitního zážitku, ať už se rozhodnete pro cokoli. Z více než 1500 ochutnaných vín jsem pro vás letos osobně vybral jen 70 nejlepších.

 

 

 

1, Vyberte víno podle stylu

Hledáte sázku na jistotu? Obecně platí, že 90% lidí pije šumivá vína. Cca 70-80% lidí pak bílá vína.

Bílá vína: 

Červená vína:

 

2, Balíčky s příběhem - tématický zážitek s vínem

Pokud obdarovanému chcete dát vína s příběhem, kde si může například porovnat 2 stejné odrůdy z různých regionů nebo různá vína ze stejné oblasti, nemusíte už dále přemýšlet. Vyberte některý z balíčků 2 vín nebo sad 6-ti tématicky vybraných vín např. Cesta po Francii, Cesta po Španělsku, Svěží bílá, Vína odrůdy Chardonnay, Vína odrůdy Riesling, Plná červená, ...

 

3, Víno napárované s jídlem speciálně pro vánoční a sváteční menu

Chcete, aby odbarovaný nebo i vy sami jste se svými bízkými měli doma vhodná vína napárovaná tak, aby seděla k štědrovečerní večeři a svátečním jídlům. Potom si vyberte nekterý z vánočních balíčků připravených pro párování se svátečními jídly.

Doufám, že tipy pro vás byly užitečné. Pokud potřebujete poradit klidně mi napište na vladimir.vanek@ocenenavina.cz nebo zavolejte na 725 749 859.

 

Vladimír Vaněk

head sommelier www.ocenenavina.cz 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.