DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Slámové víno

Slámové víno je označení jedné z jakostních tříd vinařského zákona. Jedná se o írodně sladké žluté víno.

Slámové víno se vyznačuje vysokým obsahem zbytkového cukru, a to až několika sty gramy na litr vína, nižším obsahem alkoholu, plnou chutí a aromatem připomínajícím kandované ovoce, med, marmeládu, hrozinky…

Toto jakostní víno se smí vyrábět pouze z hroznů alespoň 3 měsíce skladovaných na slámě či rákosu nebo zavěšených ve větraném prostoru, ze kterých se odpařila část vody. Získaný mošt musí vykazovat cukernatost minimálně 27° normalizovaného moštoměru. Hrozny pro jeho výrobu bývají napadeny ušlechtilou plísní jménem Botrytis cinerea.

Výroba slámového vína je poměrně hodně náročná a riziková, což se samozřejmě odráží na jeho ceně. Je proto vhodné k přípitkům při zvláštních příležitostech.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení