DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Siřičitany ve víně

Siřičitany jsou ve víně přirozeným vedlejším produktem procesu kvašení a fungují jako konzervant a obrana proti některým bakteriím.

Během samotného procesu kvašení se však nevytvoří siřičitanů dostatečné množství, které je potřeba, aby víno bylo možné uchovávat déle než několik týdnů či měsíců v lahvi. Z tohoto důvodu se do vína přidávají další siřičitany.

Ačkoliv mnoho konzumentů vína tvrdí, že siřičitany způsobují bolest hlavy, věda potvrzuje opak. Pokud vás po víně bolí hlava, bude to spíše jeho horší kvalitou nebo přílišným množstvím. Ale faktem je, že když to vinař se siřičitany přežene nebo je na ně někdo více citlivý může to pak pocítit.

Mimochodem, siřičitany se běžně přidávají i do řady dalších potravin, kde se často vyskytují v mnohem větším množství než ve víně – například v sušeném ovoci je asi 10x více siřičitanů než ve víně. Jestli se jim snažíte vyhýbat, skvělou volbou jsou BIO vína nebo biodynamická vína, která mají oproti konvenčnímu vínu o 50% nižší limit pro jejich obsah ve víně.