DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Klaret

Klaret nebo také claret je původně označení pro lehké červené víno, které se vyrábí v Bordeaux.

Termín pochází z francouzského clairet, odvozeného od slova clair, tedy světlý. „Odlehčení“ klasického červeného vína spočívá ve zkrácení procesu macerace. Výsledné víno je tak lehké a narůžovělé, začalo se vyrábět v reakci na zvýšenou poptávku Angličanů po lehčích vínech.

Pro část anglicky hovořícího světa však termín claret označuje „druhou generaci“ claretu, která se vyrábí od poloviny 17. století – je plnější, červená a má vyšší obsah taninů. Často je tedy Angličany jako claret označováno červené víno z Bordeaux, protože pojem mají spjatý právě s touto oblastí.

Samotní Francouzi nemají termín claret příliš v oblibě a svá lehká červená vína raději označují jako Rosé. Tato vína jsou určena k okamžité spotřebě.

V Česku se termín klaret používá především pro bílé víno z červených hroznů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení