DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Koštýř

Koštýř je jednou z tradičních pomůcek vinaře. Používá se k odebrání malého množství vína ze sudu, a to za účelem jeho ochutnání nebo kontroly jeho kvality.

Koštýř je speciální nádoba složená ze tří částí: z úzkého hrdla, které slouží pro nasávání vína, z baňkovité části nádoby, ve které se víno nahromadí, a z dlouhé trubice, která se ponoří do sudu a přepravuje víno do baňky. Nádoba má také malé ouško, které slouží k zavěšení koštýře.

A jaký je postup? Vinař přiloží ústa k hrdlu nádoby a začne sát vzduch – tím se vytvoří podtlak a víno tak může stoupat nahoru do nádoby. Pro úspěšné zachycení vína v nádobě je však nutný správný postup, aby hned po nasání nevyteklo zpět do sudu. Když se baňka naplní, je třeba zacpat hrdlo nádoby, vytáhnout pomalu trubici ze sudu a zacpat i dolní část koštýře. Víno je takto připraveno putovat rovnou do skleničky.

Koštýř se tradičně vyrábí ze skla, ale lze se setkat i s odolnějšími, plastovými verzemi.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení