DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Gran Reserva

Gran Reserva je španělské a portugalské označení pro vína, která zrála nejméně 2 roky v dubových sudech a následně další 3 roky v lahvi.

Odkazuje tak k době, po jakou víno zrálo, a reprezentuje, v tomto smyslu, nejvyšší kategorii španělských a portugalských vín. O stupeň níže pak stojí vína s označením Reserva, pod nimi jsou vína se značkou Crianza a úplným základem jsou vína označovaná Joven.

S termínem Gran Reserva se typicky setkáme u vín z regionu Rioja.

Vzhledem k dlouhé době zrání je pro vinaře velmi důležitá kvalita hroznů, které pro výrobu Gran Reservy použije, obvykle tak jde o hrozny s vyšší cukernatostí, ze starších a kvalitních vinic.

Označení Gran Reserva se používá i v Novém světě, ovšem s méně přísnými pravidly. Například v Argentině stačí pro jeho získání podstatně kratší doba zrání – dva roky u červeného vína a jeden rok u bílého.

TIP: Podívejte se na naši nabídku vín Gran Reserva.