DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Crianza

Crianza je španělské a portugalské označení pro červená vína, která zrála po dobu alespoň 2 let, ze kterých nejméně 6 měsíců strávila v sudu. Označení se též užívá pro bílá vína, která jsou stará minimálně 1 rok, během kterého strávila nejméně 6 měsíců v sudu.

Crianza v českém překladu znamená „zrání“.

Pojem tedy odkazuje k době, po jakou víno zrálo, a reprezentuje, v tomto smyslu, třetí kategorii španělských a portugalských archivních vín. O stupeň níže pak stojí vína s označením Joven, která představují úplný základ, jsou mladší než dva roky. Na vyšším stupínku než Crianza stojí vína s označením Reserva, na samém vrcholu jsou pak vína se značkou Gran Reserva.

Jde o nejdostupnější kategorii dobrých vín ze slavného regionu Rioja. Cianzy s velmi dobrým hodnocením lze sehnat za slušnou cenu. Jde o příjemné víno s vyšším obsahem tříslovin, které se hodí pro běžné popíjení. Crianza je charakteristická jasnou červenou barvou a vůní zralého ovoce. Její silná a strukturovaná chuť je opravdu zapamatovatelná. Hodí se párovat zejména k červenému masu (hovězí, jehněcí) a k různým druhům sýru.

TIP: Podívejte se na naši nabídku vína Crianza.