DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Crianza

Crianza je španělské a portugalské označení pro červená vína, která zrála po dobu alespoň 2 let, ze kterých nejméně 6 měsíců strávila v sudu. Označení se též užívá pro bílá vína, která jsou stará minimálně 1 rok, během kterého strávila nejméně 6 měsíců v sudu.

Crianza v českém překladu znamená „zrání“.

Pojem tedy odkazuje k době, po jakou víno zrálo, a reprezentuje, v tomto smyslu, třetí kategorii španělských a portugalských archivních vín. O stupeň níže pak stojí vína s označením Joven, která představují úplný základ, jsou mladší než dva roky. Na vyšším stupínku než Crianza stojí vína s označením Reserva, na samém vrcholu jsou pak vína se značkou Gran Reserva.

Jde o nejdostupnější kategorii dobrých vín ze slavného regionu Rioja. Cianzy s velmi dobrým hodnocením lze sehnat za slušnou cenu. Jde o příjemné víno s vyšším obsahem tříslovin, které se hodí pro běžné popíjení. Crianza je charakteristická jasnou červenou barvou a vůní zralého ovoce. Její silná a strukturovaná chuť je opravdu zapamatovatelná. Hodí se párovat zejména k červenému masu (hovězí, jehněcí) a k různým druhům sýru.

TIP: Podívejte se na naši nabídku vína Crianza.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení