DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Rezerva/Reserva

Reserva nebo také Rezerva je španělské a portugalské označení pro vína, která zrála nejméně 1 rok v dubových sudech a následně další 2 roky v lahvi. V Portugalsku pak také označuje, že obsah alkoholu je alespoň o 0,5 % vyšší než regionální minimum.

Pojem tak odkazuje k době, po jakou víno zrálo, a reprezentuje, v tomto smyslu, druhou nejvyšší kategorii španělských a portugalských vín. O stupeň níže pak stojí vína s označením Crianza, úplným základem jsou vína označovaná Joven. Naopak nejvýše v této hierarchii stojí vína se značkou Gran Reserva.

Reserva má i svou italskou verzi – Riserva. Její minimální doba zrání se v jednotlivých regionech liší, většinou se pohybuje v rozmezí 3-5 let.

Označení Reserva se používá i v Novém světě, ovšem s méně přísnými pravidly. Například v Argentině stačí pro jeho získání podstatně kratší doba zrání – 1 rok u červeného vína a u bílého vína dokonce jen půl roku.

TIP: Podívejte se na naši nabídku vína Reserva.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení