DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Rezerva/Reserva

Reserva nebo také Rezerva je španělské a portugalské označení pro vína, která zrála nejméně 1 rok v dubových sudech a následně další 2 roky v lahvi. V Portugalsku pak také označuje, že obsah alkoholu je alespoň o 0,5 % vyšší než regionální minimum.

Pojem tak odkazuje k době, po jakou víno zrálo, a reprezentuje, v tomto smyslu, druhou nejvyšší kategorii španělských a portugalských vín. O stupeň níže pak stojí vína s označením Crianza, úplným základem jsou vína označovaná Joven. Naopak nejvýše v této hierarchii stojí vína se značkou Gran Reserva.

Reserva má i svou italskou verzi – Riserva. Její minimální doba zrání se v jednotlivých regionech liší, většinou se pohybuje v rozmezí 3-5 let.

Označení Reserva se používá i v Novém světě, ovšem s méně přísnými pravidly. Například v Argentině stačí pro jeho získání podstatně kratší doba zrání – 1 rok u červeného vína a u bílého vína dokonce jen půl roku.

TIP: Podívejte se na naši nabídku vína Reserva.