DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Extra brut

Extra brut [bryt] neboli „zvláště tvrdé“ víno je jedna z kategorií šumivých vín, které udávají sladkost vína.

Extra brut je označení pro takové šumivé víno neboli sekt, jehož obsah cukru se pohybuje v rozmezí 0-6 gramů na litr vína. Takové víno pak může být zcela suché, ale také velmi podobné sladší kategorii brut. Jde o příznivější volbu, pokud si hlídáte kalorie.

Vína této kategorie jsou mimořádně svěží a koncentrovaná, vyznačují se živou kyselinkou, díky níž se skvěle hodí k jemným chutím pokrmů, které mají například mořské plody.

Při párování s jídlem je dobré vyhnout se čemukoliv sladkému – ačkoliv by se mohlo zdát rozumné zkombinovat sladký dezert se suchým vínem, aby se chutě vyvážily, není to dobrý nápad. Cukr v pokrmech způsobí, že víno bude chutnat výrazně kyseleji, než ve skutečnosti je, a bude působit neharmonicky.

Nejde však o nejméně sladkou variantu šumivého vína, s jakou se lze setkat; této kategorii předchází ještě sekty typu brut nature s maximálním povoleným obsahem zbytkového cukru do 4 gramů.

TIP: Podívejte se na naši nabídku šumivých vín extra brut.