DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Cru

Cru [kry] je označení, které pojmenovává vynikající vinice či skupinu vinic v jedné lokalitě.

S termínem Cru se nejčastěji setkáme v rámci označení francouzských vín, samotné slovo je francouzského původu a přeložili bychom jej jako „růst“.

Pojem Cru tedy odkazuje ke skvělé lokalitě, ve které je víno pěstováno, je odrazem konkrétní půdy, podnebí, nadmořské výšky a odrůdy neboli odrazem terroir dané oblasti. V praxi to tedy znamená, že chuť vína, které má na etiketě uvedeno jedno konkrétní Cru, zrcadlí zmíněné přírodní charakteristiky daného Cru.

Označení může být rozšířeno na termíny „Grand Cru“ nebo „Premier Cru“. Ty slouží pro označení kvality vína z konkrétního Cru, v různých vinařských oblastech jsou různě definovány.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení