DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Terroir

Terroir [teroá] je francouzský termín, který slouží pro souhrnný popis faktorů, jež ovlivňují vlastnosti vína a jeho pěstování.

Neexistuje sice jedna oficiální definice tohoto těžko přeložitelného slova, nejčastěji se však odkazuje ke skupině faktorů, jako je teplota, klima, složení půdy a nadmořská výška, určitě také pěstitelská tradice a historie, konkrétní odrůdy a postupy vinařů. Všechny tyto složky spoluutváří terroir, které je jednou z charakteristik vín s certifikovaným původem.

Terroir se tudíž může zásadně lišit i v rámci jedné vinařské oblasti, kupříkladu dvě vinice, které se nacházejí v těsné blízkosti, mohou mít odlišné terroir a ve výsledku i chuť vína se může lišit díky unikátnímu mikroklimatu nebo složení půdy.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení