Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Vyzkoušejte si srovnání nižší a vyšší řady od jednoho vinaře

1 635 Kč 1 351,24 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Máte jedinečnou možnost si vyzkoušet, co udělá, když do vína kolem 250kč investujete cca o 70Kč navíc.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Narozdíl od vyloženě drahých vín nad 1000Kč, kde další navýšení ceny je vesměs jen funkcí vzácnosti a na kvalitě se nic nemění, u vín z nižší cenové kategorie je znát každá koruna navíc - projeví se přímo v následujících věcech: 

  • výběr kvalitnějších hroznů a vyšší redukce sklizně
  • výběr hroznů ze starších vinic, lepších poloh jak z pohledu slunečního svitu tak z pohledu kvality půdy
  • intenzivnější práce s vínem ve sklepě, například i školení v dubových sudech (což, ale není případ tohoto svěžího balíčku)

Ostatně vyzkoušejte si to sami opět k této degustaci doporučuji otevřít si obě vína najednou a použít systém VacuVin, který udrží bílé víno v perfektní kondici minimálně 3 dny a na který jak jste si asi už všimli nedám dopustit - sadu jsme si koupil asi před 5 lety a bezchybně funguje.

Riesling 50 parelle 214, GH von Mumm
Velmi hezký základní Riesling ze skvělého vinařství a prestižního německého regionu Rheinhessen. Je pojmenován dle 50té rovnoběžky, která prochází vinicemi, na kterých se rodí.

Reisling Jonannisberger Trocken 2013, GH von Mumm
Komplexnější Riesling s lepší strukturou a delší dochutí, stojí za hřích. Krásně strukturovaný, suchý ryzlink s pevným minerálním podtextem, aroma bílých květů a grepové kůry s rafinovanějším projevem a delší dochutí.

Gruner Veltliener Terrasen 2013, Marcus HuberPo ročníku 2012 který jsme dal do velikonočního balíčku a byl na Veltlín možná až moc plný je 2013 typický Veltlín s minerálním tělem, předpisovou typičností a osvěžující kyselinkou a středně dlouho dochutí, ideální partner k jídlu.

Gruner Veltliener Obere Steigen 2012, Marcus Huber
Toto je už vyšší liga Veltlínu s typicknou ovocnou pepřnatostí, strukturovaným minerálním tělem a dlouhou dochutí. 91 odů od německého časopisu Falstaff.

K-naia, Bodegas Naia 2014
Ovocné a svěží víno s tóny broskví, zelených jablek a citrusů. Skvěle pitelné. Velmi typické víno pro Španělské bílé z oblasti Rueda. Jedná se o 100% Verdejo. Toto víno mě velmi zaujalo a hned jsme je zařadil do degustace na jedné vernisáži - sklidilo veliký úspěch nejen za svůj obal.

naia DO, Bodegas Naia 2014
Oproti vínu K-naia, které je vstupním vínem vinařství má naia DO větší koncentraci, plnost ale zároveň svěžest a mineralitu, která mu zachovává lehčí charakter. Navíc je z hroznů až 100 let starých vinic sbíraných ručně a v noci aby si zachovaly svou svěžest. 88 bodů Wine Advocate.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: