DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

BIO Chardonnay Todo Sobre Mi 2019, Bodega Cerrón, Jumilla

Akce Poslední láhve
239 Kč
BIO Chardonnay Todo Sobre Mi 2017, Bodega Cerrón, Jumilla
239 Kč 209 Kč 172,73 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Autentické, biodynamické, z malého rodinného vinařství, vše děláno ručně, vysoká nadmořská výška – 850 m n. m., vápenitá půda a klony Chardonnay dovezené z prestižní francouzské oblasti Chablis. Rozhodně stojí za ochutnání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

87 bodů – autentické víno z malého rodinného vinařství, se skvělou strukturou a povedeným projevem. Rozhodně stojí za to. Vyzkoušejte jej a rozšiřte si tak své vinařské obzory. 

Super malé autentické vinařství hospodařící biodynamickými postupy. Úžasné je to, že jsou jejich vinice v 850 m n. m., což vínům dodává skvělou aromatiku a šťavnatost, navíc díky vápenité půdě jsou krásně citrusově slaná a minerální.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

 BIO Chardonnay Todo Sobre Mi, Bodega Cerrón, Jumilla

Vysoká nadmořská výška 850 m n. m. dodává vínu skvělou aromatiku a šťavnatost, navíc díky vápenité půdě je krásně citrusově slané a minerální. V roce 2016 jsme ho překřtili na španělské Chablis, nicméně ročník 2017 je už o něco plnější, ale stále stejně zajímavý. Ucítíte tak kromě citrusů a šťavnatých letních jablek i červená jablka a dozrávající nektarinky.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 12-14 °C = vyndejte Chardonnay z lednice cca 30 min před podáváním.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: K pití teď. Potenciál min. 3-4 roky archivace. 

 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKNOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína. Ochutnejte BIO Chardonnay Todo Sobre Mi z Bodega Cerrón ve srovnání s následujícími víny:

  • Srovnání různých poloh: vyzkoušejte jej porovnat s pravým, špičkovým minerálním Chablis z Burgundska a posuďte, zda obstojí.
  • Srovnání různých úrovní kvality a stylu vína: zajímavé bude jistě i srovnání s vínem stejného vinařství, které ale, na rozdíl od tohoto vína, bylo v citlivém kontaktu s dubovým sudem –  Chardonnay Remordimiento – nebo zkuste  plnější, na sudu zrající francouzské Chardonnay La Villette

Bodega Cerrón Todo Sobre Mi Chardonnay on Vivino

Doplňkové parametry

Kategorie: Chardonnay
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Chardonnay
Země původu: Španělsko
Vinařská oblast: Jumilla
Bio víno: BIO víno, Biodynamické principy
Hodnocení: 87 b.
Barva vína: Bílé víno
Obsah alkoholu: 12 %
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Objem lahve: 0,75 l
Typ vína: Tichá vína
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Bodega Cerrón OcěněnáVína_CZ

Vinařství Bodega Cerrón

Španělské vinařství, které sídlí v regionu Castilla de la Mancha, vzniklo už roku 1895. Dříve pěstovali a prodávali hrozny lokálním vinařům, později se rozhodla rodina Cerdán, že si založí vlastní rodinný podnik Bodega Cerrón.

Dnes vede vinařství Juan José Cerdán a jeho sourozenci s důrazem na principy biodynamiky a organické pěstování hroznů. Zůstávají věrní svým kořenům a rodinnému dědictví, jejich cílem je vytvářet co nejkvalitnější vína přirozeně a s pomocí přírody a jako cesta k tomuto cíli jim slouží oddanost, kreativita a trpělivost.