BIO Chardonnay Todo Sobre Mi 2017, Bodega Cerrón, Jumilla

269 Kč
BIO Chardonnay Todo Sobre Mi 2017, Bodega Cerrón, Jumilla
269 Kč 229 Kč 189,26 Kč bez DPH
Vyprodáno

Autentické, biodynamické, z malého rodinného vinařství, vše děláno ručně, vysoká nadmořská výška 850 m.n.m., vápenitá půda a klony Chardonnay dovezené z prestižní francouzské oblasti Chablis. Rozhodně stojí za ochutnání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Super malé autentické vinařství hospodařící biodynamickými postupy. Úžasné je to, že jsou jejich vinice v 850 m.n.m což vínům dodává skvělou aromatiku a šťavnatost, navíc díky vápenité půdě jsou krásně citrusově slané a minerální.

HODNOCENÍ SOMMELIÉRA OCENĚNÁVÍNA.CZ:

87bodů – charakterní, autentické víno z malého rodinného vinařství, se skvělou strukturou a povedeným projevem. Rozhodně stojí za to. Vyzkoušejte jej a rozšiřte si tak své vinařské obzory.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

 BIO Chardonnay Todo Sobre Mi, Bodega Cerrón, Jumilla

Vysoká nadmořská výška 850 m.n.m dodává vínu skvělou aromatiku a šťavnatost, navíc díky vápenité půdě jsou krásně citrusově slané a minerální. V roce 2016 jsme je překřtili na španělské Chablis, nicméně ročník 2017 je už o něco plnější, ale stále stejně zajímavý. Ucítíte tak kromě citrusů a šťavnatých letních jablek i červená jablka a dozrávající nektarinky.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 12-14°C = vyndejte Chardonnay z lednice cca 30min před podáváním.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: K pití teď. Potenciál min. 3-4 roky archivace.

Obsahuje siřičitany – mimochodem věděli jste, že ve víně je jich stejně jako třeba v colových nápojích?  V sušeném ovoci je této látky ještě 8x více … Obecně platí že BIO vína obsahují méně oxidu siřičitého. Pokud je vám po víně špatně, většinou to bývá spíše horší kvalitou vína než obsahem této látky. 

 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKONOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína. Ochutnejte BIO Chardonnay Todo Sobre Mi z Bodega Cerrón ve srovnání s následujícími víny:

  • Srovnání různých poloh:  vyzkoušejte jej porovnat s pravým špičkovým minerálním Chablis z Burgundska a porovnejte, zda obstojí.
  • Srovnání různých úrovní kvality a stylu vína: zajímavé bude jistě i srovnání s vínem stejného vinařství, které ale narozdíl od tohot vína bylo v citlivém kontaktem s dubovým sudem -  Chardonnay Remordimento  nebo zkuste  plnější na sudu zrající francouzké Chardonnay La Villette. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: