Chablis 2016, Domaine Besson

559 Kč
domaine besson chablis aoc 2016 chablis
559 Kč 469 Kč 387,60 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
29.10.2019

Krásné Chablis z malého rodinného vinařství. Těšte se na harmonicky udělané mineráně slané Chablis s bohatou aromatikou, velmi dobrou strukturou a dlouhou dochutí. Na degustaci novinek bylo i přes svou vyšší cenu jedním z nejprodávanějších vín.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chablis je z malého rodinného vinařství, které bylo založeno už v roce 1902 - víno pochází ze 7ha vinice a zrálo 12 měsíců metodou sur lie a nepatrné procento jen cca 3% vína byla chvíli ve velkých dubových sudech.

HODNOCENÍ SOMMELIÉRA OCENĚNÁVÍNA.CZ:

87/88 - bodů harmonicky udělané minerálně slané Chablis s dlouhou dochutí a velmi dobrou strukturou.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

Chablis, Domaine Besson

Víno má bohatou a komplexní aromatiku. Přes mineráně citrusový charakter jde škála vůní až do dozrávajících nektarinek a vyzrálých žlutých jablek.

Chuť je svěží, středně plná, skvěle šťavnatá, velmi minerální, což je super předpoklad, který bude krásně držet víno a jeho strukturu i po dobu zrání a archivace.  Přestože je víno typicky minerální a šťavnaté je v něm znát i poměrně extraktivní a koncentrovaný chuťový charakter, který víno slibovalo už na nose. Dochuť je dlouhá.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 12-14°C = vyndejte Chardonnay z lednice cca 30min před podáváním.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: K pití teď. Potenciál min. 4-5 let archivace.

Obsahuje siřičitany – mimochodem věděli jste, že ve víně je jich stejně jako třeba v colových nápojích?  V sušeném ovoci je této látky ještě 8x více … Obecně platí že BIO vína obsahují méně oxidu siřičitého. Pokud je vám po víně špatně, většinou to bývá spíše horší kvalitou vína než obsahem této látky. 

 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKONOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína. Ochutnejte Chablis z Domaine Besson ve srovnání s následujícími víny:

  • Srovnání různých poloh: zajímavé bude srovnání s vínem v podobném stylu, ale ze Španělska - Chardonnay ToDo Sobre Mi.
  • Srovnání různých úrovní kvality a stylu vína: poučné bude i srovnámí s Chablis z 1. cru vinic, tedy vybraných vinic vyšší kvality ze stejného vinařství. Nebo jeho chuťovým "opakem" Chardonnay z biodynamického vinařství, které zrálo v nových francouzkých sudech a místo šťavnaté minerality vám nabídne plnost a komplexní škálu vůní od ovoce, ořísků až po tóny másla.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: