DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Chablis 2022, Domaine Besson

579 Kč 478,51 Kč bez DPH
Skladem (>60 ks)
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Krásné Chablis z malého rodinného vinařství. Těšte se na harmonicky udělané, minerálně slané Chablis s bohatou aromatikou, velmi dobrou strukturou a dlouhou dochutí. Na degustaci novinek bylo i přes svou vyšší cenu jedním z nejprodávanějších vín.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

88 bodů – harmonicky udělané, minerálně slané Chablis s dlouhou dochutí a velmi dobrou strukturou. 

DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • 93 bodů – Decanter Wine Awards 2021 – ročník 2019
  • 88 b. od Tima Atkina
  • Nejlepší mladý vinařský talent Burgunska roku 2018

Chablis je z malého rodinného vinařství, které bylo založeno už v roce 1902 – víno pochází ze 7ha vinice a zrálo 12 měsíců metodou sur lie a nepatrné procento, jen cca 3% vína, bylo chvíli ve velkých dubových sudech.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

Chablis, Domaine Besson

Víno má bohatou a komplexní aromatiku. Přes minerálně citrusový charakter jde škála vůní až do dozrávajících nektarinek a vyzrálých žlutých jablek.

Chuť je svěží, středně plná, skvěle šťavnatá, velmi minerální, což je super předpoklad, který bude krásně držet víno a jeho strukturu i po dobu zrání a archivace. Přestože je víno typicky minerální a šťavnaté, je v něm znát i poměrně extraktivní a koncentrovaný chuťový charakter, který víno slibovalo už na nose. Dochuť je dlouhá.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 12-14 °C = vyndejte Chardonnay z lednice cca 30 min před podáváním.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: K pití teď. Potenciál min. 4-5 let archivace.

Obsahuje siřičitany – mimochodem, věděli jste, že ve víně je jich stejně jako třeba v colových nápojích? V sušeném ovoci je této látky ještě 8x více… Obecně platí, že BIO vína obsahují méně oxidu siřičitého. Pokud je vám po víně špatně, většinou to bývá spíše horší kvalitou vína než obsahem této látky. 

 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKNOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína. Ochutnejte Chablis z Domaine Besson ve srovnání s následujícími víny:

  • Srovnání různých poloh: zajímavé bude srovnání s vínem v podobném stylu, ale ze Španělska - Chardonnay Todo Sobre Mi.

Srovnání různých úrovní kvality a stylu vína: poučné bude i srovnání s Chablis z 1er Cru vinic, tedy vybraných vinic vyšší kvality, ze stejného vinařství. Nebo s jeho chuťovým „opakem“, Chardonnay z biodynamického vinařství, které zrálo v nových francouzských sudech a místo šťavnaté minerality vám nabídne plnost a komplexní škálu vůní, od ovoce a oříšků až po tóny másla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chardonnay
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Chardonnay
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Chablis
Hodnocení: 88 b.
Ocenění: 91-95b. od kritiků, Decanter Wine Awards
Barva vína: Bílé víno
Příležitost: Dárek
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Objem lahve: 0,75 l
Typ vína: Tichá vína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství_Domaine Besson_OceněnáVína_CZ

Vinařství Domaine Besson

Rodinné vinařství Domaine Besson vede Alain Besson a jeho dvě děti. Historie tohoto francouzského vinařství sahá až do roku 1902, již od této doby sídlí ve městě Chablis. Jejich tajemstvím úspěchu je pravidelná orba, která podporuje rozmanitý život v půdě, a provzdušňování vinic, aby réva mohla přirozeně zrát. Kromě vinic se pečlivě starají i o své sklepy – provádí mikrovinifikaci, která zahrnuje kvašení ve velmi malých sudech a používá se hlavně pro výrobu experimentálních vín. Není divu, že získávají ocenění po celém světě jako je například Gilbert & Gaillard International Challenge, Dekanter nebo Concours Général Agricole de Paris.