DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Crianza 2019, Goméz Cruzado, Rioja

359 Kč 296,69 Kč bez DPH
Skladem (>60 ks)
Můžeme doručit do:
24.4.2024

Koncentrovaná, hluboká a komplexní Crianza s mnohovrstevnatým aroma a plnou a zaoblenou chutí, ve které najdete i sladké rozinky, kandované ovoce nebo medové a citrusové tóny. Neobyčejné červená Crianza, která nezklame i skutečné znalce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

90 bodů - tohle není jen tak ledajaká Crianza, za tento projev by se nemusela stydět i Rioja Reserva. Ostatně není divu, že vína vinařství Goméz Cruzado najdete v desítkách Michelinských restaurací. Tato Crianza mě nadchla svou koncentrací, hloubkou, koncentrovaně harmonickým projevem, ale především i jistou rozvážností projevu vína, který vás nutí zpomalit a věnovat se zkoumání a užívání si přítomného okamžiku. A to na láhev vína není vůbec špatný výkon.

DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • 92 bodů - Tim Atkin - ročník 2019

  • 92 bodů Wine Advocate - ročník 2018

Aroma je koncentrované, mnohovrstevnaté a komplexní. Dojem z aromatického projevu této Riojy je rozvážný, k nosu se postupně dostávají jednotlivé vrstvy aroma vína a postupně se rozvíjí nejen typické tóny švestek, v tomto případě sušených, ale i vyzrálé tóny červeného ovoce pocházející z odrůdy Granache, která je ve vínu zastoupena 25% podílem. Na komplexnosti přidává i sofistikovaná kořenitost a jemné vanilkové tóny. Aroma působí celkově velmi uhlazeně a koncentrovaně.

V chuti je víno příjemně plné, zaoblené, ovocně kořenité a podobně rozvážné a mnohovrstvnaté jako v aromatice vína. Má výbornou strukturu kde se prolíná koncentrovaná ovocnost s perfektně vyzrálými a sametovými taniny s parádní šťavnatostí a ušlechtilými tóny dřeva se znatelnou vanilkovou linkou. Z ovoce ucítíte sušené švestky, švestková Dochuť je dlouhá koncentrovaně ovocná s kořenitým dozvukem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tempranillo
Odrůda: Tempranillo
Vinařská oblast: Rioja
Hodnocení: 90 b.
Barva vína: Červené víno
Klasifikace, přívlastek: Crianza
Obsah alkoholu: 14,5 %
Objem láhve: 0,75 l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Gomez Cruzado OceněnáVína_CZ

Vinařství Gómez Cruzado

Historie vinařství Gómez Cruzado sahá do roku 1886, kdy se Ángel Gómez de Arteche rozhodl vyrábět víno v Haro, v srdci Rioja Alta. Dnes vlastní vinařství rodina Baños, která pokračuje v původní filozofii vinařství - respekt k přírodě a historii oblasti, zrcadlit ve vínech rozmanitost a originalitu území a šetrné zacházení s hrozny jak při sklizni, tak při zpracování. Základním pilířem pro kvalitu vína z Gómez Cruzado je udržitelnost. Dědictví v podobě starých vinic v oblasti Rioja Alta a Alavesa, které jim umožňují už po několik století pěstovat skvělá vína s vazbou na terroir, chtějí předat dál v celém jeho bohatství a výjimečnosti.