DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

HALLOWEEN – VÍNA K HORORU I ROZJÍMÁNÍ

Jak naše Dušičky, tak Halloween mají kořeny u Keltů. Ti měli jen dvě roční období – světlou a tmavou část roku. Začátek tmavé části roku se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu jako svátek Samhain, v překladu „konec léta“. Výjimečnost této noci byla dána i vírou, že se stírá hranice mezi mrtvými a živými a duchové vstupují do našeho světa. 

Halloween Vína k hororu i rozjímání_OceněnáVína_CZ

Halloween se Shirazem v hlavní roli

Jelikož jsou dušičky spojené nejen s rozjímáním a vzpomínkou na zesnulé, ale trochu i s hororovou atmosférou halloweenských kostýmů. Při výběru vína na rozjímání se mi jako ideální jeví australský Shiraz. Kvalitní Shiraz je doslova inkoustově černé „kousací“ víno, plné chuti, ovoce a kořenitosti. Jednoduše víno ideální ke vzpomínce a rozjímání. Jestli chcete opravdu stylové víno, zkuste unikátní černou lahev v designu inspirovaném mafiánskými hrdlořezy doby prohibice: Shiraz Kings of Prohibition z prestižní oblasti Barossa Valley od Calabria Family Wines. Ostatně tuto lahev najdete i v našem balíčku plných červených vín k hororu i rozjímání

Halloween plná červená k hororu i rozjímání 2020 OceněnáVína_CZ (1)

K hororu hlavně velké skleničky

Pokud vás strhne dušičková atmosféra k tomu, že se večer budete chtít podívat na horor, vezměte si hlavně velké skleničky nebo alespoň nalévejte menší množství vína, ať nemáte po lekacích scénách více vína na sobě než v sobě. Opět doporučuji tmavé, hutné červené. Nejen kvůli atmosféře, ale i tomu, že vás hřejivý alkohol a plná chuť červeného uklidní. Zkuste odrůdu Grenache. Fungovat bude i strategie „obalovač nervů“. Pokud se u hororu opravdu bojíte, budete potřebovat něco sladkého. Volil bych polosladká vínaRyzlink z Německa, moravskou Pálavu nebo třeba Tramín.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

NAŠE TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO CELOU RODINU

CO PÍT NA SILVESTRA? BUBLINKY, ALE KLIDNĚ I BÍLÉ A ČERVENÉ

NAŠE TIPY, JAK ZABALIT LÁHEV VÍNA JAKO DÁREK

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)