DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

VOC

VOC je zkratka pro „vína originální certifikace“. Jde o certifikované označení původu vína, které zaručuje, že výsledný obsah lahve je tvořen pouze vínem, které bylo vypěstováno v jedné konkrétní, přesně vymezené vinařské oblasti.

Známka VOC je českým synonymem pro cizojazyčná označení DOC či DOCG, která rovněž slouží pro pojmenování kontrolovaného původu hroznů. Nejde však jen o oblast, ve které je víno pěstováno, důležité je také to, aby šlo o odrůdu vinné révy, jež je pro takovou oblast typická. VOC tudíž představuje odraz jednoho konkrétního terroir – souhrnu podmínek, které mají vliv na pěstování a chuť vína, a to od půdy přes klima až po práci vinaře.

Jako první v ČR získalo označení VOC v roce 2009 sdružení VOC Znojmo, dalšími reprezentanty jsou například VOC Mikulov nebo VOC Pálava. Celkem se lze setkat s 13 různými VOC. Mimochodem, jedinou schválenou odrůdou pro VOC Pálava je Ryzlink vlašský, raritu představuje také velkopavlovické VOC Modré hory – zaměřuje se totiž výhradně na červené víno.