DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

VOC

VOC je zkratka pro „vína originální certifikace“. Jde o certifikované označení původu vína, které zaručuje, že výsledný obsah lahve je tvořen pouze vínem, které bylo vypěstováno v jedné konkrétní, přesně vymezené vinařské oblasti.

Známka VOC je českým synonymem pro cizojazyčná označení DOC či DOCG, která rovněž slouží pro pojmenování kontrolovaného původu hroznů. Nejde však jen o oblast, ve které je víno pěstováno, důležité je také to, aby šlo o odrůdu vinné révy, jež je pro takovou oblast typická. VOC tudíž představuje odraz jednoho konkrétního terroir – souhrnu podmínek, které mají vliv na pěstování a chuť vína, a to od půdy přes klima až po práci vinaře.

Jako první v ČR získalo označení VOC v roce 2009 sdružení VOC Znojmo, dalšími reprezentanty jsou například VOC Mikulov nebo VOC Pálava. Celkem se lze setkat s 13 různými VOC. Mimochodem, jedinou schválenou odrůdou pro VOC Pálava je Ryzlink vlašský, raritu představuje také velkopavlovické VOC Modré hory – zaměřuje se totiž výhradně na červené víno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení