DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Viskozita vína

Viskozita vína je jeden z prvních rysů vína, který při jeho degustaci můžeme hodnotit. Viskozitu neboli vazkost hodnotíme zrakem, což je vůbec první fáze celkového hodnocení vína, která nám může o víně leccos prozradit. Pozorovat ji můžeme při jemném zakroužení vínem ve skleničce.

Po zakroužení vínem a jeho usazení na stěně skleničky lze vysledovat, zda je víno hustšího či řidšího charakteru; to se odvíjí od obsahu cukru ve víně, obsahu alkoholu a extraktu vína. Čím vyšší je obsah těchto látek, tím hustší je víno a tím déle vydrží na stěně skleničky. Naopak lehká vína stékají poměrně rychle a nezanechávají na stěně sklenice stopy.

Už od pohledu si tedy můžeme začít utvářet představu o chuťových vlastnostech vína, které se chystáme degustovat.

Na závěr: Láká vás navštívit netradiční degustaci vína se sommelierem? Pak vás možná zaujme nás speciální koncept zážitkové "Antidegustace" s párováním oceněných vín a lahodných pochutin.