DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Viskozita vína

Viskozita vína je jeden z prvních rysů vína, který při jeho degustaci můžeme hodnotit. Viskozitu neboli vazkost hodnotíme zrakem, což je vůbec první fáze celkového hodnocení vína, která nám může o víně leccos prozradit. Pozorovat ji můžeme při jemném zakroužení vínem ve skleničce.

Po zakroužení vínem a jeho usazení na stěně skleničky lze vysledovat, zda je víno hustšího či řidšího charakteru; to se odvíjí od obsahu cukru ve víně, obsahu alkoholu a extraktu vína. Čím vyšší je obsah těchto látek, tím hustší je víno a tím déle vydrží na stěně skleničky. Naopak lehká vína stékají poměrně rychle a nezanechávají na stěně sklenice stopy.

Už od pohledu si tedy můžeme začít utvářet představu o chuťových vlastnostech vína, které se chystáme degustovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení