DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

DOC

DOC je italská ochranná známka pro vína kontrolovaného původu.

Používá se pro označení vín z určité lokality, která jsou vyráběna ze schválených odrůd. Co se týče nároků, které jsou kladeny na vína ucházející se o tuto certifikaci, jde v rámci italských možností o pomyslný střed: nejméně náročné, základní je označení IGT, nejpřísnější pak DOCG.

Označení vzniklo v roce 1963 a vychází z francouzského modelu označování vín AOC.

Stanovuje přísná pravidla týkající se povolených odrůd vinné révy, minimální doby zrání, obsahu alkoholu a dalších faktorů. V Itálii existuje přes 300 oblastí, které se mohou pyšnit tímto označením, a nabízejí vína od šumivého Prosecca přes toskánské dezertní Vin Santo až po širokou škálu italských červených a bílých vín v celé zemi.

Zkratka DOC se dříve používala také pro další potravinářské výrobky, ale nyní se pro nevinné odvětví používá termín DOP.