DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Vin de Pays

Vin de Pays [van d pei] je dříve užívané označení vín ve Francii.

V roce 2009 byla tato klasifikace nahrazena termínem IGP – Indication Géographique Protégée, který se používá pro chráněné zeměpisné označení původu vín.

Pays ve francouzštině znamená země, na vína této kategorie se vztahovaly podobné požadavky jako na zemská vína v rámci českého systému. Pro užívání označení Vin de Pays platily různé podmínky, které bylo třeba dodržet, například maximální celkový výnos výrobce, minimální obsah alkoholu, který se ovšem lehce lišil v různých regionech, dále povolené množství oxidu siřičitého či hodnoty kyselosti vín.

Vin de Pays také musela být vyráběna a skladována odděleně od ostatních vín, kontrolu jejich kvality měla na starost regionální úřední komise.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení