DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Remuage

Remuage [remuáž] je jedna z výrobních fází šumivých vín, které se vyrábějí podle méthode champenoise, tedy šampaňské či tradiční metody.

Remuage spočívá v postupném setřásání kalů, které se ve víně nacházejí, na hrdlo lahve. Jde o jeden z finálních procesů, jež probíhají po sekundární fermentaci, která, v případě šampaňského vína, trvá několik měsíců.

Setřásání sedimentů trvá několik dní a lze ho provádět ručně nebo strojově. Remuage smí vykonávat pouze vyškolený pracovník, protože lahve jsou v této fázi již slušně natlakované. Každá lahev má své místo ve speciálním stojanu na zrání, kde se postupně, po malých částech zvětšuje úhel jejich náklonu. Úhel se každým dnem zvětšuje, až se všechen sediment dostane na korek lahve. Následuje tzv. dégorgement [dégoržmán], odstřelení kalů, kdy se lahev otočí hrdlem úplně dolů, hrdlo s usazenými kvasinkami se zmrazí roztokem solanky, odzátkuje se a tlak vystřelí usazeniny ven.