DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Degustátor

Degustátor je profesionální a certifikovaný ochutnávač vína, který je schopen na základě svých smyslů zhodnotit kvalitu vína a vyjádřit ji prostřednictvím některého z hodnotících systémů.

Pro hodnocení se užívá například 5bodový systém, 100bodový systém nebo Vedelův systém či 20bodový Buxbaumův systém.

Degustátor musí být schopen rozpoznat nejen kvality vína, ale i jeho případné nedostatky, jako jsou pachutě nebo choroby. Dále je nutné, aby znal příčiny nedostatků a jejich případná řešení. Pro přesnější představu – degustátor by měl zvládnout rozpoznat třeba i rozdíl jednoho gramu cukru ve víně.

Člověka asi napadne, jaký je hlavní rozdíl mezi degustátorem a sommelierem. Ačkoliv součástí sommelierských zkoušek je i degustační část, sommelierovo povědomí není nutně tak široké, co se týče výroby vína a jejích detailů či technologické praxe. Sommelier je odborníkem spíše na snoubení vín a pokrmů a na jejich správné servírování.