DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Degustátor

Degustátor je profesionální a certifikovaný ochutnávač vína, který je schopen na základě svých smyslů zhodnotit kvalitu vína a vyjádřit ji prostřednictvím některého z hodnotících systémů.

Pro hodnocení se užívá například 5bodový systém, 100bodový systém nebo Vedelův systém či 20bodový Buxbaumův systém.

Degustátor musí být schopen rozpoznat nejen kvality vína, ale i jeho případné nedostatky, jako jsou pachutě nebo choroby. Dále je nutné, aby znal příčiny nedostatků a jejich případná řešení. Pro přesnější představu – degustátor by měl zvládnout rozpoznat třeba i rozdíl jednoho gramu cukru ve víně.

Člověka asi napadne, jaký je hlavní rozdíl mezi degustátorem a sommelierem. Ačkoliv součástí sommelierských zkoušek je i degustační část, sommelierovo povědomí není nutně tak široké, co se týče výroby vína a jejích detailů či technologické praxe. Sommelier je odborníkem spíše na snoubení vín a pokrmů a na jejich správné servírování.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení