DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Dekantér

Dekantér je speciální nádoba na víno, která se používá pro jeho dekantaci. Hlavní funkcí této nádoby je umožnit vínu „dýchat“ a plně rozvinout jeho chuť a aroma, právě díky okysličení, což je zásadní proces především u červených vín.

Dekantér tradičně bývá nádoba s úzkým hrdlem a velmi širokou až miskovitou dolní částí. Právě díky šířce dekantéru se hladina vína příznivě rozloží pro zmíněné okysličení a rozvinutí chutí a vůní.

U červených vín se lze často setkat s usazeninami, u starších ročníku pak třeba i s kousky korku. Nalití vína do dekantéru pomáhá filtraci a odstranění nežádoucích usazenin.

Pozor na zaměňování dekantéru a karafy, jde o dvě různé věci. Karafa neslouží pro rozvinutí chutí – jde o elegantní a praktickou nádobu, jež je méně prostorově náročná a hodí se tak pro každodenní servírování nápojů a rozlévání vína.