DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Ryzlink vlašský 2021, Plotny, pozdní sběr, Šoman, suché

230 Kč 190,08 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Těšte se na příjemné tóny exotického ovoce, čerstvě vyloupaných vlašských oříšků, květinový extrat až medovost a bylinkově kořenité tóny, nechybí ani svěží tóny citrusů. Oceňuji příjemnou mineralitu a typický charakter Vlašáku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

87 bodů –  styl Ryzlinku vlašského vinařství Šoman mi sedí dlouhodobě a ani v aktuálním ročníku to není výjimkou, oceňuji příjemnou mineralitu a typický charakter Vlašáku.

V aroma tohoto Vlašáku najdete příjemné tóny exotického ovoce, čerstvě vyloupaných vlašských oříšků, květinový extrat až medovost a bylinkově kořenité tóny, nechybí ani svěží tóny citrusů.

V chuti je víno příjemně plné a zároveň šťavnaté a minerální, rozvíjí a navazuje na své aroma a v těle vína tak můžete cítit jemné oříškové, medové i ovocné tóny vyrovnané svěží citrusovou kyselinkou. Dochuť je delší ovocně svěží s příjemným minerálně slaným dozvukem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ryzlink Vlašský
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Ryzlink vlašský
Vinařská oblast: Morava
Hodnocení: 87 b.
Barva vína: Bílé víno
Klasifikace, přívlastek: Pozdní sběr
Obsah alkoholu: 13%
Objem láhve: 0,75 l
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Kyselina (g): 6,2
Vinařská obec: Dolní Dunajovice
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Plotny
Zbytkový cukr (g): 2,5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Šoman Oceněnávína_CZ.png.

Vinařství Šoman

Rodinné vinařství Šoman se nachází ve vinařské obci Dolní Dunajovice, kde v integrované produkci na viničních tratích Plotny produkují typické pálavské odrůdy hroznů. Důraz je kladen na šetrnou práci na vinici. Hrozny jsou sbírány výhradně ručně. Ve většině jejich sklepů zrají bílá a růžová vína, zaměřují se především na Ryzlink vlašský.

 

Moderní reduktivní technologie stále bere ohled na tradici a typičnost každé odrůdy, aby byla zachována originální chuť a vůně v každé lahvi. Vinařství nabízí vína mladá a svěží, co nejpřírodnější a velmi kvalitní přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem.