BIO Riesling Charels Cuvé Charles 2015, Charles Baur, Alsasko

369 Kč 304,96 Kč bez DPH
Skladem (> 24 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2020

Velmi příjemně interpretuje charakter stylu alsaských Ryzlinků, a není divu, že sbírá i ocenění nad 90 bodů od mezinárodních kritiků. Vedle typických meruňkových aromat v podobě sušených meruněk i žluté ovoce, bílé květy a jemné tóny medu a vosku, nechybí ani svěží projevy citrusů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodnocení za OCENĚNÁVÍNA.CZ: 88/89 bodů - tento Ryzlink velmi příjemně interpretuje charakter stylu alsaských Ryzlinků, a není divu, že sbírá i ocenění nad 90 bodů od mezinárodních kritiků, za mě má určitě na zlatou medaili, ale oproti kritikům jem maličko přísnější.

Další ocenění: 92 bodů Wine&Spirits, 92 bodů Wine Enthusiast , 90 bodů James Suckling

Komplexní a nazrálý nos, objevuje se zde vedle typických meruňkových aromat v podobě sušených meruněk i žluté ovoce, bílé květy a jemné tóny medu a vosku, nechybí ani svěží projevy citrusů.

V chuti je víno velmi příjemně nabité ovocností, která kopíruje aromatiku nosu. Celkově je chuť je poměrně extraktivní a reflektuje příjemný plnější styl alsaských Ryzlinků, víno má velmi dobrou strukturu, která mu předurčuje další archivační potenciál. Je přítoma i svěží kyselinka a křupavá mineralita pocházející z kamenitého podloží vinic. Dochuť vína je delší s tóny ovoce, dozvuky květinového nektaru a citrusové svěžesti.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: