BIO Riesling 2016, Pierre Henri Ginglinger, Alsace

319 Kč
Riesling Peirre Henri Ginglinger alsace
319 Kč 299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Vyprodáno

Krásný svěží a minerální Ryzlink z Alsaska. Nadchla mě především jeho krásná aromatika, která jde kromě typických meruněk do kdoule. Pokud jste nebyli na Antidegustaci a nevíte o jakou vůni jde doporučuji vyzkoušet už kvůli tomuto.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ryzlink z malého rodinného bio vinařství v Alsasku, které má kořeny až v 17. století, v současně ho řídí manželský pár, která vinařství od roku 2001 převedl do režimu BIO produkce. Dělají krásná čistá vína typická pro region a se skvělým poměrem kvality a ceny.

HODNOCENÍ SOMMELIÉRA OCENĚNÁVÍNA.CZ:

86/87 bodů – povedený svěží Ryzlink z Alsaska, který vás potěší a osvěží jak samostatně, tak k jídlu. Navíc z malého rodinného vinařství v BIO kvalitě. Navíc na Alsasko i skvělý poměr kvality a ceny.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

kvalitní víno BIO Riesling 2016, Pierre Henri Ginglinger, Alsace od OceněnávínaCZ

Tento Ryzlink Vás nadchne svou šťavnatostí a křupavou minenralitou. Zároveň se kromě šťavnaté citrusové linky můžete těšit na tóny čerstvých meruněk a slibovanou aromatiku kdoule. Díky své struktuře a mineralitě má archivační potenciál minimálně 5 let.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 10-12°C  = vyndejte Ryzlink z lednice cca 30min před podáváním.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: K pití teď. Potenciál min. 4-5 let archivace.

Obsahuje siřičitany – mimochodem věděli jste, že ve víně je jich stejně jako třeba v colových nápojích?  V sušeném ovoci je této látky ještě 8x více … Obecně platí že BIO vína obsahují méně oxidu siřičitého. Pokud je vám po víně špatně, většinou to bývá spíše horší kvalitou vína než obsahem této látky. 

 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKONOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína. Ochutnejte BIO Riesling 2016, Pierre Henri Ginglinger, Alsace ve srovnání s následujícími víny:

Doplňkové parametry

Kategorie: Ryzlink Rýnský (Riesling)
Barva vína: Bílé víno
Obsah cukru: Suché víno
Bio víno: BIO víno
Odrůda: Ryzlink rýnyský
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Alsace
Hodnocení: 87
Teplota podávání: 10-12°C
Objem láhve: 0,75l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: